Tag Archives: џејмс ерл џонс

(ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе ја потврдила кралската улога во „Крал на лавовите“ и открила многу нешта!

Една од најпопуларните пејачки на денешницата Бијонсе, е дел од актерската екипа на играната верзија на анимираниот класик на Дизни… Играната верзија на омилениот анимиран филм „Крал на лавовите“, под режисерската палка на Џон Фавро, и службено ја добила кралицата за да својот глас го даде на кралицата.Queen Bey, односно …

Повеќе »