Tag Archives: џеф бриџис

(ФОТО) Џеф Бриџис: „После заразата со корона, борбата со ракот ми се чинеше како ‘мачкина кашлица’!“

Оскаровецот Џеф Бриџис објави дека неговиот лимфом е во фаза на ремисија и откри дека се заразил со коронавирус во јануари, што досега го чуваше во тајност. „Многу се случи од мојот последен пост“, напиша Бриџис на својот блог каде што последен пат објави во јануари. „Ракот е во фаза …

Повеќе »

(ФОТО) Додека познатиот глумец се бори со канцер, во болницата прави смешни фотографии

“Ви благодарам на сите што ми се јавувате тука и ми испраќате пораки. Убаво е да се добијат сите оние силни убави желби и љубов. И понатаму ќе ви ја кажувам мојата состојба”, се обратил актерот од болничката соба, кому неодамна му беше дијагностициран лимфом (карцином на крв) Американскиот актер, …

Повеќе »

Славниот глумец објавил дека му е дијагностицирана тешка болест:„На виделина излезе ново…“

Актерот Џеф Бриџис на социјалните мрежи објавил дека му е дијагностициран лимфом. “Како што би рекол Дуд, излезе на виделина ново срање… дијагностициран сум со лимфом. Иако станува збор за сериозна болест, јас имам среќа да имам одличен тим на лекари и прогнозата е добра. Почнувам со третман и ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали сте подготвени за вистински шпионски филм?

После големиот успех на филмот „Кингсмен:Тајна служба“ од 2015. година, кој заработил повеќе од 400. милиони долари, пристигна продолжувањето на оваа урнебесна акциона комедија за британските шпиони кои добиле неверојатно засилување. Мајсторските изведби на Колин Фирт и Тарон Еџертон се најјаки адути на филмот „Кингсмен:Тајна служба“ но ако кон тоа …

Повеќе »