Tag Archives: девојка

(ФОТО) Мик Џегер не запира: Најновата девојка, која му го освоила срцето, има само 22. години!

Фронтменот на познатата група Ролинг Стоунс, Мик Џегер (74) е познат по тоа дека е голем љубител на жените и тоа на многу помлади жени. Светот го здрма веста дека 43. години помладата балерина Мелани Хамрик му родила дете на познатиот рокер со што станал татко на осум деца. Како …

Повеќе »

(ФОТО) Кристиано Роналдо трофејот за изборот за најдобар играч го прославувал до 2. наутро

Наводно Португалецот од клубот си заминал во 2. часот наутро, кога бил фотографиран како го носи својот видно уморен син кон автомобилот. Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, заедно со неговата девојка Георгина Родригез и синот до два часот наутро славел за титулата најдобар играч во лондонскиот клуб „Паладиум“. Соиграчот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Таа е девојката на Курц: По 14. години со него стана првата дама на Австрија

Лидерот на австриската Народна партија, шефот на дипломатијата во Владата во заминување, 31. годишниот Себастијан Курц, прогласи победа на националните избори, благодарение на што ќе стане еден од најмладите премиери во Европа. Курц победата ја прогласи откако прелиминарните резултати, одработени на основа на 90. проценти преброени гласо, покажаа дека неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Графит кој ги освоил минувачите: Девојка по сопствени норми!

Екстремно храбар маж се бори против стереотипот насликувајќи секси жена на ѕид… Ресторан за брза храна во Манчестер, Велика Британија, преку ноќ станал познат и посетуван, исто како што бил познат пред пет години поради своите оригинални и вкусни сосови. Но, сега одлучиле на друг начин да го привлечат вниманието …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најголемиот хит на починатиот Тоше крие голема тајна на човек кој убил и страдал поради љубов

Популарниот пејач Тоше Проески трагично настрада на 16. октомври 2007. година. Наскоро ќе се наврши деценија откако овој млад уметник не е повеќе меѓу живите. Зад Тоше останаа бројни песни, а многу од нив останаа како хитови на целиот Балкан. Сепак една од најкарактеристичните песни е „Соба за тага“. Текстот …

Повеќе »

(ФОТО) Кристиано Роналдо конечно ќе застане на „лудиот камен“!?

Станува збор за еден од најпознатите фудбалери на светот, Португалецот Кристиано Роналдо, кој со девојката Георгина Родригез го очекува четвртото дете. Ако може да им се верува на гласините, славниот фудбалер клекнал и потклекнал.Односно, дека ја запросил Георгина која гордо го носела прстенот во Лисабон. Family mood ❤️❤️❤️❤️ A post …

Повеќе »