Tag Archives: девојка

(ФОТО) Ја убил својата девојка: Оскар Пикториус осуден на 13. години и 5. месеци затвор

Во жалбената постапка, Врховниот суд ја удвоил казната на која Оскар Пикториус минатата година бил осуден од страна на понизок суд. Сега казната му е зголемена за шест години и пет месеци. Вишиот суд во Јужноафрикнската Република го осудил паролимпиецот, Оскар Пикториус, на вкупна затворска казна од 13. години и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Григор Димитров: „Благодарам Никол, сега правец на плажа!“

Григор Димитров логично, бил презадоволен со крајот на сезоната и најавил одмор на плажа. Бугаринот најдобрата сезона во кариерата ја завршил со титулата во Лондон, каде во финалето го совладал Давид Гофан со 2:1 во сетови. Can't. Breathe. 😱#NittoATPFinals pic.twitter.com/XytqTYsTCi — Tennis TV (@TennisTV) November 19, 2017 „Тоа беше извонредна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Тато“ се враќа:Мистер Бин на 62. години ќе стане татко по трет пат

Партнерката на Роуан Аткинсон е 30. години помлада од него. Би требало да роди за неколку недели. Аткинсон со бившата сопруга Сунетра веќе има две возрасни деца Луиса Форд (33) и легендниот британски комичар Роуан Аткинсон (62) последните три години се во врска. Се запознале на Вест Енд додека заедно …

Повеќе »

(ФОТО) Драган Којиќ Кеба удрил тинејџерка на пешачки: Итно префрлена во болница!

Синоќа околу 20. часот, на улицата „Париска комуна“ во Белград, Србија, дошло до сообраќајна несреќа, кога Драган Којиќ Ќеба со својот автомобил марка „Ауди“ удрил тинејџерка А.Ѓ. (18) која во тој момент преминувала на пешачки. Според првите информации девојката се здобила со повреди на главата. Веднаш после инцидентот била префрлена …

Повеќе »

(ФОТО) Мик Џегер не запира: Најновата девојка, која му го освоила срцето, има само 22. години!

Фронтменот на познатата група Ролинг Стоунс, Мик Џегер (74) е познат по тоа дека е голем љубител на жените и тоа на многу помлади жени. Светот го здрма веста дека 43. години помладата балерина Мелани Хамрик му родила дете на познатиот рокер со што станал татко на осум деца. Како …

Повеќе »

(ФОТО) Кристиано Роналдо трофејот за изборот за најдобар играч го прославувал до 2. наутро

Наводно Португалецот од клубот си заминал во 2. часот наутро, кога бил фотографиран како го носи својот видно уморен син кон автомобилот. Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, заедно со неговата девојка Георгина Родригез и синот до два часот наутро славел за титулата најдобар играч во лондонскиот клуб „Паладиум“. Соиграчот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Таа е девојката на Курц: По 14. години со него стана првата дама на Австрија

Лидерот на австриската Народна партија, шефот на дипломатијата во Владата во заминување, 31. годишниот Себастијан Курц, прогласи победа на националните избори, благодарение на што ќе стане еден од најмладите премиери во Европа. Курц победата ја прогласи откако прелиминарните резултати, одработени на основа на 90. проценти преброени гласо, покажаа дека неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Графит кој ги освоил минувачите: Девојка по сопствени норми!

Екстремно храбар маж се бори против стереотипот насликувајќи секси жена на ѕид… Ресторан за брза храна во Манчестер, Велика Британија, преку ноќ станал познат и посетуван, исто како што бил познат пред пет години поради своите оригинални и вкусни сосови. Но, сега одлучиле на друг начин да го привлечат вниманието …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најголемиот хит на починатиот Тоше крие голема тајна на човек кој убил и страдал поради љубов

Популарниот пејач Тоше Проески трагично настрада на 16. октомври 2007. година. Наскоро ќе се наврши деценија откако овој млад уметник не е повеќе меѓу живите. Зад Тоше останаа бројни песни, а многу од нив останаа како хитови на целиот Балкан. Сепак една од најкарактеристичните песни е „Соба за тага“. Текстот …

Повеќе »