Tag Archives: девојче

(ВИДЕО) Тијана (5) си играла во паркот а потоа зад неа се нашла змија и се обидела да ја касне…

Нејзината мајка Светлана го снимила ужасниот момент Девојчето имало повеќе среќа отколку памет. Петгодишната Тијана си играла, на Тајланд, во парк со пријателка, кога одеднаш ја нападнала змија додека трчала на патеката. Рептилот одмарал покрај патеката и било очигледно дека девојчето кое одела пред Тијана го исплашила и индиректно го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојче од, со земјотресот во Петриња, разурнато село и ги бришела солзите на мајка си:„Не плачи, мамо!“

Куќата на едно семејство во Небојан, околина на Петриња, не е безбедна за живот, а досега од луѓе од Пореч добиле камп куќичка. Петмина од нив сега спијат во куќаичката. Додека нејзината мајка разговарала со репортерот на телевизијата Н1, малата Јана се обидела да ја утеши. Додека мајката зборувала за …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАДОСТ – Девојче во карантин се здобила со нов пријател со кого секој ден, преку прозорецот, танцува!

Тригодишна Ава била тажна кога дознала дека мора да биде затворена во куќата поради „заклучувањето“. Таа тажно ја гледала својата улица низ прозорецот и нестрпливо чекала да види некое лице. „Да се ​​биде заклучен во куќа за време на пандемија, исто така и неа тешко и падна“, напишал нејзиниот татко …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче навредувале дека е дебела, а нејзиниот брутален договор многумина разнежнил

МЕЛ Вотс од Австралија редовно ги споделува своите родителски авантури на социјалните мрежи и признава дека понекогаш се плаши дека нејзиниот стил на воспитување не функционира. Но, се чини дека нејзината најстара ќерка само што ја разуверила. Имено, Али Мел, мама Ајден, Ајви, Инди и Сони, откако нејзината најстара ќерка …

Повеќе »

(ФОТО) Срцепарателно писмо до Дедо Мраз: Желбата на девојчето расплакала многу луѓе

Несебично осумгодишно девојче од Велика Британија има само една желба за Божик и допрела илјадници луѓе ширум светот. Во срцепарателното писмо до Дедо Мраз, таа изјавила дека не сака никакви подароци, туку нешто сосема друго. „Драг Дедо Мраз, сè што сакам за Божик е светот да се врати во нормала. …

Повеќе »

Тато танцувал зад својата ќерка која ја снимала домашната задача. Видеото е уренебесно!

Татко од Орегон помислил дека ќе ја зезне својата ќерка, но тој не знаел дека снимката ќе ја види и нејзиниот учител. Имено, Џенифер Џонс тврди дека нејзиниот сопруг Исак немал идеја дека нивната ќерка Делејни снима домашна задачи што ќе ја види целото прво одделение. „Тато мислеше дека прави …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕЌА – РУСКО ДЕВОЈЧЕ ПАДНАЛО ОД ПРОЗОРЕЦ НА ТРЕТИОТ КАТ: Сите мислеле дека е готова, а само поради ова станала и си заминала!

Неверојатната сцена се случилаво саботата вечерта во рускиот град Томск откако девојче (6) паднало од третиот кат на станбена зграда, но благодарение на снегот на тревникот подолу, таа преживеала и не претрпела сериозни повреди. Несреќата е снимена од надзорните камери од блиската зграда, а тоа видео стана вирално на социјалните …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕПАК ИМА ЛУЃЕ – Невидена драма на ескалатор: На девојче и се заглавил прстот па 30. луѓе скокнале на помош!

Потполн хаос во трговскиот центар Мала двегодишна Русинка за малку да остане без прст, можеби дури и целата рака, додека го допирала ескалаторот во трговскиот центар во Сочи. Од само за нив позната причина, родителите не го следеле однесувањето на девојчето додека таа стоела покрај нив на скалите, и таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ – ДОДЕКА СВЕТОТ ЈА ЧЕКА ВАКЦИНАТА 14. ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ИМА РЕШЕНИЕ: Тинејџерка добила награда за откритието кое може да доведе до ЛЕК ЗА КОРОНА!

Додека научниците ширум светот се натпреваруваат да најдат лек за новиот вирус на короната, една тинејџерка, Аника Чебролу (14) од Фриск, Тексас, ја освоила престижната награда „3М предизвик за мМлади научници 2020“ и 25.000 УСД за откритието што може да доведе до потенцијална терапија за Ковид-19. „Предизвикот млад научник“ е …

Повеќе »