Tag Archives: девојче

(ВИДЕО) ХУМАН ГЕСТ: Студент по медицина донирал коскена срж на девојче и и’ го спасил животот!

Лаила минатата година се борела со автоимуна болест поради која можела да умре, но денес е на пат кон оздравувањето. Лекарите на ова 11-годишно девојче и пресадиле коскена срж донирана од грижлив човек. Лаила се запозна со нејзиниот донор Кентон, млад студент по медицина, кој се расплакал кога ја видел. …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕВОЈЧЕ (10) ПОБЕДИЛО ЛЕУКЕМИЈА А ПОТОА НЕНАДЕЈНО ПОЧИНАЛО: Мајката ја обвинува загадената вода во болницата, случајот стасал и до парламентот!

Мили Мејн, девојче (10) од Велика Британија, ја победила леукемијата, но набргу потоа починала во болницата во Глазгов. Мајката на Кимберли, Дерок тврди дека нејзината ќерка починала од „неисправна вода“ во болницата, и дека здравствените работници ја лажат. За време на закрепнувањето од сериозна болест, девојчето добило заразна инфекција и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГРОЗОМОРНО – Полиција спасила новороденче кое семејството ГО ЗАКОПАЛО ЖИВО!

Инцидентот во полиција го пријавил возач кој видел две лица како држат нешто во рацете и копале дупка. Светските медиуми објавиле потреецна снимка од Индија, што го отсликува моментот кога полицијата спасила новородено девојче, кое се обиделе да ја погребаат, жива, членовите од нејзиното семејств. На снимките од мобилните телефони …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕШКА СУДБИНА: Девојче родено со половина лице после 11. часовна операција конечно се смее!

Дарина Спренгер е родена со сериозна генетска мутација поради која немала усни ниту брада што и го отежнувало говорот но и хранењето. Нејзината мајка Елена ја напуштила својата работа да се грижи за Дарина, а нејзиниот татко Јури се борел за можноста нивната ќерка да добие медицинска помош. Откако е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БРУТАЛНО – ОВОЈ СЛУЧАЈ ЈА КРЕНАЛ АВСТРАЛИЈА НА НОЗЕ – УБИЛ ДЕВОЈЧЕ (5), ПОТОА ЈА СИЛУВАЛ:Поради лудило избегал од затвор а сега е пуштен на слобода!

Австралијанец кој убил петгодишно девојче, а потоа го силувал, тивко е пуштен од психијатриска болница.Австралијанец кој убил петгодишно девојче, а потоа го силувал, тивко е пуштено од психијатриска болница. Тим Косовиц ја убил Клои Хосон кога таа дошла во неговиот караван во Сиднеј да си поигра со неговата мачка во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НИВЕН СВЕТ – ПОТПОЛНО ЌЕ СЕ РАЗНЕЖНИТЕ КОГА ЌЕ ГИ ВИДИТЕ:Куче свири на калвир и пее, а малечко девојче си игра со гитара!

Не е реткост родителите на малечко дете во својот дом да имаат и домашен миленик. Најчесто тоа се куче или мачка. Но ваква снимка, на која куче и малечко девојче се заедно сами во соба, заедно си играат, а во исто време секој се забавува на свој начин, дефинитивно не …

Повеќе »

(ФОТО) МАЛЕЧКО СРЦЕ КОЕ ЈА РАСПЛАКА СРБИЈА: Хелена не знае дека има тумор на мозокот, ја лажат дека во Париз е модерно да се носи перика!

Хелена не знае дека боледува од тешката болест па родителите ја лажат дека има вирус… и ја подготвуваат и за она што мора да се случи… Хелена Гавран е девојчето кое успеа да ја расплаче Србија.Таа има само четири години и боледува од тумор на мозокот. Хелена замина на првиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕВОЈЧЕ ПРВПАТ ВИДЕЛО ВОЗ: Нејзината реакција не потсетува дека СРЕЌАТА Е ВО МАЛЕЧКИТЕ РАБОТИ!

Децата се таму за да не потсетат колку е убав животот – затоа што нивните реакции кога откриваат нови работи секогаш се најискрени. Девојчето во оваа снимка сигурно ќе ве насмее и ќе ви го направи денот малку подобар. Поточно, нејзините родители првпат ја однеле на патување со воз, снимајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМОТА – НА МАЈКАТА МОБИЛНИОТ ПОВАЖЕН ОД ЌЕРКАТА: Додека таа гледала во екранот девојчето паднало во базенот!

Благодарение на херојскиот потег на полицискиот службеник, спасено е девојче, која паднала во базен со риби, додека нејзината мајка стоела крај неа. Поточно, девојчето и мајката се потпреле на оградата на базенот, а мајката гледала во својот мобилен.ж телефон. За тоа време, девојчето се искачило на оградата и паднало во …

Повеќе »