Tag Archives: девојче

(ВИДЕО) Пред короната ова би било незамисливо: Еве што направило девојчето по враќањето во училиште!

Нејзината реакција го воодушевила целиот свет Деветгодишната Клара Заното не влегла во училиште од минатиот март. Второто одделение го завршила преку Интернет, исто како што на идентичен начин влегла во трета година од школувањето. После една година чекање и нервирање во домот поради карантин и учење преку Интернет, Клара го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕШКА РАЗДЕЛБА: Девојче се расплакало шри разделбата од дедо и и’ собрала 44. милиони прегледи!

Едно мало девојче кое не можело да ја поднесе помислата дека треба да се раздели од својот дедо ги освои срцата на милиони луѓе. Двегодишната Камил Медлин Луис е особено приврзана за нејзиниот дедо и секоја разделба од него и е болна. Нејзината мајка го снимила моментот на поздравување со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средба која „кине душа“: Џенифер Лопез поради НЕА не можела да ги запре солзите!

Големи ѕвезди се многу слаби на фановите кои се болни, особено кога станува збор за децата… Џенифер Лопез, е позната по своите хумани дела и обожава да ги изненади своите фанови. На крајот од минатата година тој посетила болно девојче, чија желба била да се сретне со поп иконата. Познатата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко тврди дека нешто го повлекло неговото дете под креветот, луѓето пишуваат:„Ова е хорор!“

МОРБИДНА снимка од надзорна камера во детската соба станала вирална на ТикТок. Имено, татко на двегодишно девојче објавил видео во кое, како што тој тврди, некој или нешто го вовлекло девојчето под кревет. „Нешто ја повлече мојата ќерка под креветот. Мојата сопруга мисли дека отползела, но јасно е дека нешто …

Повеќе »

Видео со повеќе од 7. милиони прегледи: Девојче, случајно, на училиште ги однело „тангите“ на мајка и

Една мајка ниту самата не знаела дали да се смее или да плаче заради ситуацијата во која се нашла. На видеото што го објавила Грејс, било јасно дека е засрамена бидејќи го криела лицето и се смеела на ситуацијата во која се нашла. Иако нејзината ќерка не се гледа, во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – Откако поради короната девојче (4) останало парализирано доживеало уште една ТРАГЕДИЈА!

Девојчето Стела поминало осум месеци во болница. Четиригодишно девојче останало трајно парализирано по инфекцијата, поврзана со ковид 19, трајно и го оштетил ‘рбетот, а круната го усмртила нејзиниот татко. Девојчето станало омилен пациент за време на престојот во болницата Стела Мартин поминала осум месеци во болница откако инфекцијата со вирусот …

Повеќе »

TikTok забранет во Италија: Девојче се задушило додека правело „предизвик“

Државниот орган за гарантирање лични податоци побара од социјалната мрежа ТикТок веднаш да ги блокира сите корисници чија старост не е потврдена со сигурност, пишува весникот „IL Fato kotidijano”. Додека трае истрагата за смртта на девојче од Палермо поради предизвик на „ТикТок“, оваа апликација е блокирана во Италија. Имено, едно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче се родило со 12 прсти на рацете па „ИДИОТИ“ на мајката и порачале да и ги „искинат“

Сара Максон е мајка која го привлече вниманието на ТикТок откривајќи дека нејзиниот сопруг има здравствен проблем, наречен полидактилија, кој тој и го пренел и на неговата мала ќерка. Тоа е вроден проблем во кој едно лице се раѓа со еден или повеќе дополнителни прсти на рацете или нозете. Откако …

Повеќе »

(ФОТО) Го препознавате ли ова девојче? Со светска слава се здоби со улога во најпопуларната турска серија

Фотографијата објавена на профилот на турската телевизиска и театарска актерка најпозната по нејзината улога во серијата „1001 ноќ“ ги воодушеви обожавателите. Бергузар Гокче Корел на својата Инстаграм приказна објавила фотографија од своето детство и ги воодушевила обожавателите. Имено, оваа популарна актерка е родена на 27. август 1982. година во Истанбул, …

Повеќе »