Tag Archives: девојче

(ФОТО) Девојче се здобила со тешки изгореници на јазикот откако го земала популарното лижавче

Популарното лижавче по кое лудуваат речиси сите деца може да биде многу опасно. Една мајка сподели застрашувачка фотографија од нејзината мала ќерка со тешко изгорен јазик за да ги предупреди другите родители да не им даваат на своите деца кисели лижавчиња. Девојчето го земало киселото лижавче на братот во раце, …

Повеќе »

ХОРОР ВО БОЛИВИЈА – ДЕВОЈЧЕ (11) ЗАБРЕМЕНИЛА КОГА ЈА СИЛУВАЛ ДЕДО И’: Католичката црква ја земала нејзината мајка под закрила и ја принудува да се породи, јавноста во шок!

Судбината на 11-годишното девојче кое забременило откако било силувано од член на семејството, предизвикало жестока дебата меѓу активистите за човекови права и Католичката црква во Боливија, додека верските групи се обидуваат да ја принудат да се породи. Девојчето забременило откако таткото на нејзиниот очув неколку пати ја силувал во градот …

Повеќе »

(ВИДЕО) МЕДИЦИНСКИ ФЕНОМЕН: Не знаела дека е бремена, медицинските сестри и го пронашле бебето во панталоните

Жена од Велика Британија ги изненадила сите со својата животна приказна Глинс, која никогаш не планирала да има деца со избраникот Џејмс, по породувањето доживеала вистински шок, не ни знаејќи дека е бремена. Таа открила дека се породила во моментот кога медицинските сестри го пронашле бебето во нејзините панталони. – …

Повеќе »

ТАЖНО! Девојче (15) починало од корона на денот кога требало да се вакцинира! Мајката очајна: „Страшно е кога ги надживуваш децата!“

15-годишно девојче од Велика Британија, кое се заразило со корона вирус, починало на денот кога требало да прими вакцина против „Ковид 19“, објави нејзиното семејство. Џорџа Халидеј, од Портсмунт, починала во болницата „Кралица Александра“ минатиот вторник, а четири дена пред тоа добила позитивен тест за корона вирусот. Нејзината мајка, Трејси …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на таткото кога видел дека малечката ќерка си игра со тарантула станала хит!

Надзорните камери во домот на семејството Леман во Тусон снимиле смешен момент кога 36-годишниот Дејвид Леман ја видел својата ќерка како си игра со тарантула. На снимката се гледа како Блејк седи на подот и си игра со шолја кафе. Наскоро сфаќа дека чашата не е празна туку дека има …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈДЕНИ НАПУШТЕНИ ДЕВОЈЧЕ (2) И ТРИМЕСЕЧНО БЕБЕ: Шокантно откритие на полиција во шумата, пораката го открива нивното потекло

Граничната полиција на Соединетите држави спасила две деца откако биле пронајдени во шума на брегот на реката Рио Гранде. Во вторникот, полицијата објави фотографија на Твитер од двегодишно девојче со ранец и тримесечно момче во корпа со ќебе како седат во грмушките. Во соопштението за печат, граничната полиција откри дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕВОЈЧЕ (2) ИМА РЕТКА БОЛЕСТ КОЈА СО ГОДИНИТЕ СЕ ВЛОШУВА: Ова слатко девојче ја мачи целото тело но најлошо и е со РАЦЕТЕ!

Приказната за малата Кори Рубен ги обиколи светските медиуми, а ова девојче дојде во центарот на интересот поради необичното нарушување со кое се роди. Имено, Кори боледува од лимфедем – неправилно функционирање на лимфниот систем, а понатаму оваа болест доведува до неверојатен оток и акумулација на течност во нозете, стомакот, …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – „ИМАМ ПОРАКА ЗА ВАС“: Семејството пронашло скриено ПИСМО на девојче (10), а нејзините зборови се шират по социјалните мрежи!

Откриената порака станала вирална на социјалните мрежи… Откако нејзините родители ја продале камп приколката, едно австралиско десетгодишно девојче им напишала слатко писмо на новите сопственици и го оставило во фиока до нејзиниот кревет заедно со прекрасна бела нараквица. Пронајденото писмо гласи: „Здраво, моето име е Попи и имам 10 години. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е единствената сочувана снимка од Ана Франк

Ана Франк беше девојче од еврејско потекло, која стана симбол на страдањата на еврејскиот народ во Втората светска војна по Втората светска војна. Нејзиниот дневник „Дневникот на Ана Франк“ е најпознатиот дневник на сите времиња. Продаден е во 30. милиони примероци и е преведен на повеќе од 70. јазици. Дневникот …

Повеќе »