Tag Archives: девојче

(ФОТО) Девојче починало откако проголтало батерија, мајка и упатува апел до родителите

17-месечната Рис Хемсмит се разбудила во лоша состојба во октомври 2020. година. Таа ‘рчела и шмркала. Мајката на Триста веднаш го повикала педијатарот и му донела летаргично дете. На девојчето и препишале лекови и го испратиле дома. Но, нејзиното тело горело внатре поради батеријата заглавена во грлото. Дури подоцна, кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НОЛЕ, СРЕЌНО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН“ Девојче ги открило плановите на Ѓоковиќ за Мелбурн?

МНОГУ обожаватели на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во белиот спорт, но и пошироко, можеби конечно го добија одговорот што го чекаа со месеци, а сето тоа благодарение на ова девојче! Ѓоковиќ се подготвува за новата сезона во својата база во Марбелја, за која сите се надеваме дека ќе ја …

Повеќе »

(ФОТО) Тринаесетгодишно девојче принудиле да се омажи за 48-годишен, а тој вели: „Среќен сум што ја најдов“

Тринаесетгодишно девојче на болна свадбена церемонија на Филипините принудиле да се омажи за 48-годишен маж. Свадбата се одржала во градот Мамасапано. Вознемирувачките фотографии се доказ за ужасна практика која дозволува девојчињата под принуда да стапуваат во брак. На една од шокантните слики се гледа како маж бакнува дете во образ. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Воодушевувањето на ова мало девојче со новогодишни светилки ја покажува спонтаната радост на празниците

АКО некогаш сте возеле низ градот за време на новогодишните рпазници и сте ги гледале прекрасните светла и украси, можеби некогаш сте биле воодушевени од убавината, што значи дека нема да бидете изненадени од реакцијата на едно девојче. View this post on Instagram A post shared by Christina Helvey (@christinahelvey) …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ФОТОГРАФИРАЛЕ ДОДЕКА УМИРА: Трагедијата на девојче (13) од Колумбија го шокираше светот – никој не можеше три дена да ја спаси?

ФРАНЦУСКИОТ фотограф Френк Фурние бил со девојчето до последниот здив и го фотографирал хоророт низ кој таа минувала. Сликите потоа го обиколија светот, а многумина се прашуваа – зошто само ја гледал како умира и не успеал да ја спаси? Во ноември 1985. година, малиот колумбиски град Армеро беше затрупан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕВОЈЧЕ (12) СИ ГО ОДЗЕМАЛА ЖИВОТОТ: На смртната постела успеала да и каже на мајка си ЗОШТО го направила тоа, по што жената веднаш повикала полиција!

Мајката, чија 12-годишна ќерка си го одзела животот, го одбележала нејзиниот 13-ти роденден и рекла дека е „празна“ без неа. Семина Халивел од Саутпорт починала на 12. јуни откако четири ноќи останала во болница. Нејзината мајка Рејчел Халивел изјавила дека последниот збор што нејзината ќерка го кажала пред да падне …

Повеќе »

(ФОТО) Родителите на девојчето, по смртта на кучето, и подариле ново кученце, нејзината реакција крши срца

Девојчето, чие милениче неодамна починало, родителите решилр да ја изненадат и да и подарат ново куче, а нејзината реакција на новиот член на семејството ги стопила срцата на многумина. На фотографијата споделена на Редит се гледа како девојчето едвај ги задржува солзите додека цврсто го гушка кучето. „Кучето што го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Двегодишното девојче за прв пат ги ставило наочарите и било воодушевено од светот околу неа

ВИДОТ го земме здраво за готово додека не го изгубиме. А колку е драгоцено ова чувство најдобро говори реакцијата на двегодишното девојче со оштетен вид на кое конечно му дале очила. Кога ги ставила на лицето, била воодушевена од светот околу неа. На нејзината среќа и немало крај. "At 2 …

Повеќе »

(ФОТО) Славната турска актерска двојка добила трето дете: Го откриле името на девојчето

Бергузар утрово родила девојче, а тамошните медиуми пишуваат дека ја нарекла Лејла. Актерската двојка се уште не се огласила на социјалните мрежи за приновата во семејството. Турската актерка Бергузар Корел и сопругот Халит Ергенч, најпознати по улогите на Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го добија своето трето дете, …

Повеќе »