Tag Archives: девојче

Американец и’ испратил писмо на девојче во Хрватска, а таа му одговорила после 23 години

Ендру Пиотровски од Илиноис, на 7-годишна возраст, преку црквата во која оделе неговите родители, испратил писмо и подароци за друго дете. “Здраво. Моето име е Ендру. Се надевам дека ќе ти се допаднат играчките. Имам седум години. Сакам кошарка. Сакам да си играм. Ти? Среќен Божиќ”, пишувало во писмото. Иако …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка објавила фотографија од ќерката на умирање:„Сакам да ги предупредам сите што може да се случи од една таблета“

Откако 15-годишно девојче умрело поради конзумирање на една екстази таблета, нејзината мајка одлучила да објави слика од последните моменти на нејзината ќерка со цел да ги предупреди другите. Шакира Пелјо колабирала во петокот вечерта, а само еден ден подоцна почина во болница по наводно голтање само една таблета на која …

Повеќе »

Бизарни правила – Реагирал и УНИЦЕФ: 40. годишник се оженил со 30. години помладо девојче

Бракот на 11.годишно девојче и 30.годишен маж предизвикал бурни реакции во Малезија, па се’ погласни се и’ повиците за минимална возраст за брак од 18. години. Родителите на девојчето, кои се од Тајланд, рекле дека се согласиле дека нивната ќерка ќе стане трета сопруга на Малежанецот ако тој се согласи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ Фото галерија) Судбината на најубавото девојче на светот!

 Била дете модел,  во 2011. година е прогласена за „најубаво девојче на светот“  Младиот француски модел, девојчето Тијелна Блонде, чии родители се фудбалерот Патрик Блонде и гумицата Вероника Лоубри, својата прв а„работа“ ја добила со само четири години. INSTAGRAM Таа во 2011. година била прогласена за „најубаво девојче на светот“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се осмелила да и даде микрофон, а целиот стадион занемел…

Пинк покажала колку е великодушна, колку е племенита и колку е кул. Иако мислела дека на девојче само ќе му исполни желба, да се слика со неа, ова 12. годишно девојче ја оставила без текст бидејќи дошла до микрофонот. На концертот во Ванкувер Пинк ја повикала Викторија Антони. На девојчето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќе се истопите со видеото на девојчето кое тажно го чека хокерскиот пак!

Една малечка Канаѓанка станала интернет ѕвезда благодарение на своето разочарано лице кога не успеала да го улови пакот кој го дофрлил хокеарот Бред Конели … Иако многумина ќе бидат концентрирани на девојчето кое го сакало својот пак, ние ќе го повториме коментарот на водителот – децата во првиот ред го …

Повеќе »

(ФОТО) Скандалозно: После шест недели Кајли Џенер не сака да се грижи за својата ќерка!

Реалната ѕвезда Кајли Џенер пред шест недели ја родила ќерката, а судејќи според написите во светските таблоиди, на најмладата членка на кланот Кардашијан-Џенер улогата на мајка и здодеала. Наводно, тоа не ги изненадило нејзините сестри кои не очекувале дека, поради своите години, оваа 20. годишна девојка ќе се снајде во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко ја снимил ќерката која веднаш го освоила интернет: Кога ќе го видите нејзиниот потег ќе се воодушевите!

Интернет „полудел“ по снимката на ова девојче и тоа поради многу очигледна причина. Татко ја снимил својата ќерка како пие сок, а потоа направила потег кој ги воодушевил кориснците на социјалните мрежи, а многумина и сами се пронашле… Имено, додека го пиела сокот, девојчето се гледало во огледало и сама …

Повеќе »

(ФОТО) Поп ѕвездата, Тејлор Свифт, на трудна обожавателка, која загубила се’и купила куќа!

Поп ѕвездата Тејлор Свифт направила потег вреден за восхитување кога одлучила на обожавателката Стефани да и купи куќа. Стефани е во осмиот месец на бременост, неодамна останала без дом, а во исто време нејзиниот партнер останал без работа. Среќната вест Стефани ја дознала во бекстејџот после концертот на нејзината омилена …

Повеќе »