Tag Archives: девојче

Нов педофилски скандал во Прилеп: 10. годишно девојче силувано од сосед!

Во Прилеп е забележан нов педофилски скандал… Полицијата во Прилеп синоќа го привела М.У. (од Прилеп) по пријава, откако сосетката го обвинила дека ја силувал нејзината десетгодишна внука. Според МВР, жената (45) го пријавила немилиот настан во 20:15 часот, тврдејќи дека половото дејство се случила околу 20 часот. Се преземаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче за роденден добило празна кутија,но плачела од среќа кога ја отворила!

ВИДЕОТО од девојчето што плаче од среќа откако добила празна роденденска кутија брзо се проширила по интернет. Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа ја прашал: “Сакам да го прочиташ ова”. На дното на кутија имало рамка во која пишувало: “Ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Каква кралица: Пинк прекинала концерт за да прегрне девојка на која и починала мајката

Пејачката Пинк го прекинала концертот, во понеделникот, за да ја прегрне девојката на која неодамна и починала мајката. Девојката Лија Марфи и нејзината мајка планирале заедно да одат на концертот, но нејзината мајка починала пред да успеат да ја остварат својата желба. Девојката на концертот била донесена од нејзината тетка, …

Повеќе »

Американец и’ испратил писмо на девојче во Хрватска, а таа му одговорила после 23 години

Ендру Пиотровски од Илиноис, на 7-годишна возраст, преку црквата во која оделе неговите родители, испратил писмо и подароци за друго дете. “Здраво. Моето име е Ендру. Се надевам дека ќе ти се допаднат играчките. Имам седум години. Сакам кошарка. Сакам да си играм. Ти? Среќен Божиќ”, пишувало во писмото. Иако …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка објавила фотографија од ќерката на умирање:„Сакам да ги предупредам сите што може да се случи од една таблета“

Откако 15-годишно девојче умрело поради конзумирање на една екстази таблета, нејзината мајка одлучила да објави слика од последните моменти на нејзината ќерка со цел да ги предупреди другите. Шакира Пелјо колабирала во петокот вечерта, а само еден ден подоцна почина во болница по наводно голтање само една таблета на која …

Повеќе »

Бизарни правила – Реагирал и УНИЦЕФ: 40. годишник се оженил со 30. години помладо девојче

Бракот на 11.годишно девојче и 30.годишен маж предизвикал бурни реакции во Малезија, па се’ погласни се и’ повиците за минимална возраст за брак од 18. години. Родителите на девојчето, кои се од Тајланд, рекле дека се согласиле дека нивната ќерка ќе стане трета сопруга на Малежанецот ако тој се согласи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ Фото галерија) Судбината на најубавото девојче на светот!

 Била дете модел,  во 2011. година е прогласена за „најубаво девојче на светот“  Младиот француски модел, девојчето Тијелна Блонде, чии родители се фудбалерот Патрик Блонде и гумицата Вероника Лоубри, својата прв а„работа“ ја добила со само четири години. INSTAGRAM Таа во 2011. година била прогласена за „најубаво девојче на светот“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се осмелила да и даде микрофон, а целиот стадион занемел…

Пинк покажала колку е великодушна, колку е племенита и колку е кул. Иако мислела дека на девојче само ќе му исполни желба, да се слика со неа, ова 12. годишно девојче ја оставила без текст бидејќи дошла до микрофонот. На концертот во Ванкувер Пинк ја повикала Викторија Антони. На девојчето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќе се истопите со видеото на девојчето кое тажно го чека хокерскиот пак!

Една малечка Канаѓанка станала интернет ѕвезда благодарение на своето разочарано лице кога не успеала да го улови пакот кој го дофрлил хокеарот Бред Конели … Иако многумина ќе бидат концентрирани на девојчето кое го сакало својот пак, ние ќе го повториме коментарот на водителот – децата во првиот ред го …

Повеќе »