Tag Archives: девојче

(ВИДЕО) Сите „полуделе“ по девојчето кое со „корндог“ танцува на песна на Бијонсе

Иако има само две години,Бејлор станата вистинска интернет сензација. Нејзината мајка на YouTube објавила видео во кое малечката танцува на хитот „Crazy In Love“ на пејачката Бијонсе, а во едната рака има корндог (кремвишла во пченкарно тесто). Бејлор на работна површина во кујна се смее и тресе со задникот како …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче (14) се убило а родителите на нејзиниот профил нашле морничави работи: После нејзината трагична смрт на тинејџерката Инстаграм ги менува правилата!

Откако таткото на 14. годишно девојче кое извршило самоубиство ги изнел обвинувањата против Инстаграм наведувајќи дека сносат дел од одговорноста за нејзината смрт, официјалните лица на таа социјална мрежа ветиле дека ќе внесат поригорозна контрола и забрана на објавување на било какви слики кои укажуваат на самоповредување. Најавени се низа …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка во педесеттите: Џенифер Анистон ќе усвои девојче

„Копнееше за усвојување на дете и сакаше тоа да го направи со бившиот, но тој постојано говореше дека не е добар моментот“, вели пријател на глумицата кој тврди дека Џенифер Анистон ќе усвои 13. месечно девојче. Ѕвездата на „Пријатели“, Џенифер Анистон (49) конечно ќе се обиде во мајчинството, пишува Globe. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Владимир Путин излегол од автомобил поради расплакано девојче:„Зошто плачеш?“

Рускиот претседател направил нешто поради што е повторно најбарано лице на интернет… Претседателот на Русија Владимир Путин излегол од автомобилот за да се слика со девојче кое се расплакало зошто не успеало да направи селфи со претседателот на државата. „Зошто плачеш?“, ја прашал Путин, прегрнувајќи го девојчето. «Чего ты заплакала?»: …

Повеќе »

(ФОТО) Мудро девојче – со писмо се пожалила зошто нема женски модели: Славниот кошаркар, Стивен Кари, и подарил брендирани, патики!

Девојче му напишала писмо на познатиот кошаркар прашувајќи го дали неговите патики се само за момчиња? НБА ѕвездата Стивен Кери не е само одличен играч туку и неверојатен човек. Деветгодишно девојче од Калифорнија му испратила писмо во кое открила дека посакала патики од колекцијата која тој ја потпишува, но пронашла …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од ова семејство можеме да учиме: 11.годишно девојче се спасило од киднапер бидејќи го прашало за „лозинката“!

“Многу се исплашив дека нешто му се случило на мојот брат, но потоа се сетив да го прашам за шифрата, а кога не ја знаеше, побегнав од него…” 11.годишната Медисон се спасила од можно киднапирање бидејќи на странецот кој ја повикал да влезе во неговиот автомобил, а кој и рекол …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 10. годишно девојче се обидело да се убие поради малтретирање во училиште

Насилството меѓу врсниците е се’ поголем проблем,а трагичната приказна и се случила на петчлено семејство од Вочестер во Англија. Десетгодишното девојче Лили -Џо се обидело да се убие само еден ден пред роденденот бидејќи нејзините врсници во школо непрекинато ја малтретирале. „Мојата ќерка се бори за живот поради насилници“,изјавила скршената …

Повеќе »

Монструм во Србија: Маж со месеци силувал 3. годишно девојче

Како што јавуваат српските медиуми, девојчето кое во декември треба да го прослави својот четврти роденден била жртва на манијакот од август до почетокот на ноември годинава, кога се дознал целиот случај, по што осомничениот е идентификуван и приведен. Б.К. од Пирот е уапсен поради сомнение дека ја силувал три …

Повеќе »

(ФОТО) „Ова се последиците кои злоставувањето во школо ги остави на мојата ќерка“

Илјадници луѓе дале поддршка на едно девојче, откако нејзината мајка Кери Колиџ од Тивертон во Девон на Фејсбук објавила фотографија од последиците кое на нејзината ќерка го оставило злоставувањето во училиште. Кери раскажала дека нејзината ќерка Софи се разболела од стрес кој го предизвикале свирепите соученици. На фотографијата која ја …

Повеќе »