Tag Archives: девојче

(ФОТО) ТРАГИЧНА СУДБИНА – Тригодишно девојче отишло на матурски танц бидејќи можеби нема да го дочека сопствениот!

Малечката Лана Никсон се бори со тежок тумор на мозокот и нејзиното семејство се плаши дека нема да живее доволно долго за да доживее некои важни моменти. Поради тоа 16. годишната сестра Неве ја поканила на својата матурска забава. „Уживаше во автомобилот и постојано зборуваше дека таа и Неве се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова девојче има само шест години а месечно заработува 2,8 милиони евра

Шестгодишна ЈуТјуб ѕвезда од Јужна Кореја позната како Борам неодамна купила вила вредна 7. милиони евра. Станува збор за вила во елитен кварт, Гангам во Сеул, а во неа живее со родителите. Како што пишуваат медиумите малечката Боран секој месец заработува по 2,8 милиони евра а на социјалните мрежи ја …

Повеќе »

(ФОТО) ОД РУСИЈА СО ЉУБОВ: Девојче во Шпанија фрлила шише со порака – добила одговор!

Пораката во шишето, фрлена од љубопитното четиригодишно девојче во Шпанија, после помалку од еден месец стасала во раце на еден пар среде Москва. Необичното патување завршило со голема среќа за девојчето… Четиригодишниата Британка, Тејлор Пауел фрлила порака во шише каде што ги ставила својата фотографија и телефонски број, се во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родена како сирена: Мислеле дека нема да преживее – погледнете како сега изгледа ова девојче!

Приказната за девојчето – сирена навистина звучи како бајка. Малечката Милагрос Керон е родена во целосна симораштија во едно зафрлено село на Андите. На свет дошла со ретко нарушување, сиреномелија, односно „синдром на сирена“, поради што нозете и биле споени од петиците па се до интимното подрачје. Нејзините слики веднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Девојче во Индонезија мирно си гледа цртани окружена со змии

Малечко девојче од Индонезија мирно си гледа видео на паметен телефон додека е окружена со змии. Тоа не е првпат малечката Махарани да биде окружена со змии, претходно била снимена како чисти заби на крокодил. Исклучителната филмска сцена е снимена во Тангаранг, предградие на Џакарта, главниот град на Индонезија, на …

Повеќе »

(ВИДЕО НА ДЕНОТ) КУЧЕ СПАСУВА ДЕВОЈЧЕ: После ова видео ќе ви биде уште појасно зошто се најдобри пријатели на човекот!

Девојче си игра покрај вода…Ништо чудно, но нејзиниот домашен миленик, кучето, доаѓа, и ја влече по фустанот оддалечувајќи ја од водата… Секако, опасна ситуација, а родители нема во близина… Девојчето е на сигурно, на брегот, далеку од водата, а кучето оди да го земе топчето по кое тргнало девојчето… Нема …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО: Еве како се сака македонскиот фолклор и играњето од мали нозе – „Не е до големината туку до убавината“!

На видеото кое го постави Борче Сотироски од КУД „Фолклористи“, Лескоец, Охрид, плени едно малечко девојче… Таа е напред а зад неа е женска група која игра. Но, девојчето е толку концентрирано на играта и чекорите што воопшто не обрнува внимание на коментарите кои доаѓаат отстрана… Коментарите пак со многу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈТЕШКА ОДЛУКА – Родителите одлучиле да и ги ампутираат и’ двете нозе на 18. месечната ќерка…

Фреја Гибс има 18. месеци, а се родила со тешка деформација поради која немала коски во потколениците. За да не минува низ тешки операции, родителите се согласиле на ампутација и на двете нозе… Даниеле (27) и Мајкл Гис од Карматшир во Велс велат дека бременоста со Фреја минувала без проблеми, …

Повеќе »

(ФОТО) Мајката мислела дека родила обично девојче но сите се зачудиле кога бебето ја отворило устата

Саманта Лејнс и нејзиниот партнер Џејсон Домбс биле пресреќни кога дознале дека ќе добијат бебе. Бременоста минала во најдобар ред па ниту породувањето не минало со тешкотии. 29. годишната мајка веднаш го земала девојчето во раце, а кога бебето ја отворило устата се зачудиле бидејќи виделе нешто што не се …

Повеќе »