Tag Archives: девојче

(ФОТО) Двегодишно девојче не е запишано во градинка бидејќи нејзиното лице го сметаат за „премногу страшно“

Родителите на двегодишната Софија Закхарова се во шок откако нивното девојче не е запишано во градинка поради својот изглед. „Ни рекоа дека прво детето мораме да го однесем на операција за да може да оди во градинка како и сите останати деца“, тврди нејзината мајка Светлана Закхарова. Нејзината ќерка има …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БОЛЕН БОГАТАШ: Купил робинка за да гледа како ја јадат канибали!

Имал болен фетиш, а парите и племето на кое налетал му овозможиле да ја исполни својата желба. Џејмс Џејмсон, наследник на богатата компанија „Jameson Irish Whiskey“, во една прилика купил 10-годишна робинка. Платил шест свилени марамчиња за неа. Неговата цел? Тој сакал да гледа како канибалите ќе ја убијат, ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова девојче има само шест години а месечно заработува 2,8 милиони евра

Шестгодишна ЈуТјуб ѕвезда од Јужна Кореја позната како Борам неодамна купила вила вредна 7. милиони евра. Станува збор за вила во елитен кварт, Гангам во Сеул, а во неа живее со родителите. Како што пишуваат медиумите малечката Боран секој месец заработува по 2,8 милиони евра а на социјалните мрежи ја …

Повеќе »

(ФОТО) ОД РУСИЈА СО ЉУБОВ: Девојче во Шпанија фрлила шише со порака – добила одговор!

Пораката во шишето, фрлена од љубопитното четиригодишно девојче во Шпанија, после помалку од еден месец стасала во раце на еден пар среде Москва. Необичното патување завршило со голема среќа за девојчето… Четиригодишниата Британка, Тејлор Пауел фрлила порака во шише каде што ги ставила својата фотографија и телефонски број, се во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родена како сирена: Мислеле дека нема да преживее – погледнете како сега изгледа ова девојче!

Приказната за девојчето – сирена навистина звучи како бајка. Малечката Милагрос Керон е родена во целосна симораштија во едно зафрлено село на Андите. На свет дошла со ретко нарушување, сиреномелија, односно „синдром на сирена“, поради што нозете и биле споени од петиците па се до интимното подрачје. Нејзините слики веднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Девојче во Индонезија мирно си гледа цртани окружена со змии

Малечко девојче од Индонезија мирно си гледа видео на паметен телефон додека е окружена со змии. Тоа не е првпат малечката Махарани да биде окружена со змии, претходно била снимена како чисти заби на крокодил. Исклучителната филмска сцена е снимена во Тангаранг, предградие на Џакарта, главниот град на Индонезија, на …

Повеќе »

(ВИДЕО НА ДЕНОТ) КУЧЕ СПАСУВА ДЕВОЈЧЕ: После ова видео ќе ви биде уште појасно зошто се најдобри пријатели на човекот!

Девојче си игра покрај вода…Ништо чудно, но нејзиниот домашен миленик, кучето, доаѓа, и ја влече по фустанот оддалечувајќи ја од водата… Секако, опасна ситуација, а родители нема во близина… Девојчето е на сигурно, на брегот, далеку од водата, а кучето оди да го земе топчето по кое тргнало девојчето… Нема …

Повеќе »

(ФОТО) Мајката мислела дека родила обично девојче но сите се зачудиле кога бебето ја отворило устата

Саманта Лејнс и нејзиниот партнер Џејсон Домбс биле пресреќни кога дознале дека ќе добијат бебе. Бременоста минала во најдобар ред па ниту породувањето не минало со тешкотии. 29. годишната мајка веднаш го земала девојчето во раце, а кога бебето ја отворило устата се зачудиле бидејќи виделе нешто што не се …

Повеќе »

(ФОТО) Глетка која потресува и буди љубопитност: Девојче и баба што проси во Белград!

До пред некоја година ги гледавме во филмови а сега се дел од нашето секојдневие. Бездомници и луѓе кои просат за да го преживеат денот се дел од нашето секојдневие, а оваа глетка од Белград никого не остава рамнодушен… Девојче клекнува покрај баба, која проси на Кнез Михајлова во Белград, …

Повеќе »