Tag Archives: девојче

(ВИДЕО+ФОТО) ПОРАДИ ЧУДНИ СЛУЧУВАЊА ПОСТАВИЛЕ КАМЕРИ НА ГРОБОТ: Кога мајката ја видела снимката ментално се разболела!

Како филмско сценарио! Тажната мајка на двегодишна ќерка која трагично починала, била со недели депресивна,пред да биде охрабрена да стане од креветот, по прв пат. Трагичната смрт на малата Фавиола Родригез ментално ја разнела нејзината мајка Саундра, која не верувала дека животот по ваков настан е поверојатен. И’ тогаш се …

Повеќе »

(ФОТО) Се породила 13. годишната инфлуенцерка: Тврдела дека детето и го направило МОМЧЕ (10), но вистината е многу ПОЛОША!

Вистната е откриена подоцна Руската инфлуенцерка Дарија Суднишникова со само 13. години родила ќерка. Таа тврдеше дека нејзиното дете го направило нејзиното момче Иван (10), меѓутоа, се покажало дека вистината е сосема поинаква. Дарија открила дека забременила откако била силувана од 16-годишно момче во родниот град Железногоск, пишува „Дејли меил“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Колку само среќа имала: Девојче си играло па паднало во ДУПКА, а потоа случајно ја спасиле…

Можело да се случи никој да не ја види… Двегодишно девојче стоело на тротоарот чекајќи ја мајка си од киоскот. За тоа време, како и што обично биднува со децата, ѓаволот не и давал мир па си трчкала по улицата. Во еден момент ненадејно исчезнала! Се испоставило дека паднала во …

Повеќе »

(ФОТО) ВО ТАЈНОСТ – Џад Лоу добил шесто дете со 14. години помладата сопруга

Актерот Џад Лоу (47)  и неговата 14. години помлада сопруга Филипа Коан во април биле фотографирани на прошетка, а нејзиниот труднички стомакот бил видлив во таа пригода, а неодамна се слушна информација дека Филипа се породила. Имено, како што објавија странските медиуми, таа се породила во тајност. Сепак, Џад бил …

Повеќе »

Шварценегер станал дедо: Ќерката Кетрин добила дете со Крис Прат

Ќерката на славниот Шварценегер, Кетрин Шварценегер и актерот Крис Парт станаа родители, по прв пат, а добрата вест ја сподели синот на Арнолд, Патрик Шварценегер. „Сè е одлично. Бебето и мајка ми се добри“, напишал Патрик додека му честитале што станал вујко. Тој го покажа и подарокот што го купил, …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВИ ЛУЃЕ СМЕ И КОН ШТО ТРЕБА ДА ТЕЖНЕЕМЕ – На сиромашно девојче и подарил кукла – Нејзината реакција ќе ве расплака!

Овој човек на сиромашно девојче и подарил кукла, а нејзината реакција ни донесе солзи во очите. Колку пати сме незадоволни и лути затоа што немаме најнов мобилен телефон, скапи патики или сакаме да јадеме во скап ресторан? И тогаш ја гледаме среќата на лицето на ова девојче и сфаќаме колку …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ – ПОД УРНАТИНИТЕ ВО БЕЈРУТ Е ПРОНАЈДЕНО ДЕВОЈЧЕ: Била затрупана 24. часа, спасителите копале со раце за да го извлечат детето!

Во страшната експлозија што се случи завчера во Бејрут, умреа повеќе од 130. луѓе, повредени се илјадници, а по многумина сè уште се трага. Снимките од експлозијата што го шокираше светот кружат на социјалните мрежи. Еден од нив е и видеото од спасувањето на девојче од урнатините. Таа поминала 24. …

Повеќе »

(ФОТО) КЕТИ ПЕРИ: Со „стомак до заби“ ужива на плажа!

Пејачката Кети Пери во март годинава објави дека е бремена со актерот Орландо Блум. Таа на фановите тоа им го соопшти со новата песна „Never Worn White“ каде на последната сцена позираше во полушроѕирен фустан со рацете на стомакот. Во текстот на песната, пејачката се обратила до својот свршеник на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК СНИМКА – МАЈМУН НА СКУТЕР КИДНАПИРА БЕБЕ: За среќа присутните селани успеале да го оттргнат детето!

Луѓето боле шокирани од видеото на мајмун како возел мал моторен скутер и се обидел да киднапира дете во Индонезија, го грабнал девојчето за фустанот и да ја влечел по улица. Случката со дивиот мајмун се случила во саботата во град во Источна Јава Сурабаја и вклучувал традиционална форма на …

Повеќе »