Tag Archives: девица

Зошто изневеруваат: Овенот сака да блесне, а Девиците не можат да одолеат, а другите…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци можат да бидат верни и лојални, додека на други тоа тешко им успева. Сепак, можеби не е до нив … Можеби е само до ѕвездите… Кога …

Повеќе »

10. докази дека совршената жена е Девица во хороскоп!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите се сложни – ако има совршени луѓе, тоа се луѓето родени во знакот на Девица. Припадниците на овој знак, особено жените, дури не мора да се трудат да …

Повеќе »

Вечерва е полна Месечина во Девица: Овие три хороскопски знаци ги очекуваат големи промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Периодот на полна Месечина во хороскопскиот знак на Девица е време на самоанализа, преиспитување на сопствените навики и донесување мудри одлуки. Според астролозите, ова е особено поволно време за …

Повеќе »

Ладни и пресметливи: Ова е најитриот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Лукав, ладен и пресметан – припадниците на овој хороскопски знак се најитрите манипулатори. Нивниот шарм е тешко да се одолее, и токму тоа го сакаат и го користат. Станува …

Повеќе »

(ФОТО) 27. годишна пејачка признала: „Уште сум девица – поради тоа ме исмејуваа!“

Али Брок, 27-годишна пејачка и член на женската-група Fifth Harmony, во своите мемоари открила дека сè уште не спиела со маж и дека сака да почека до бракот. Али за тоа зборувала во нејзините мемоари кои наскоро ќе бидат објавени „Наоѓање на хармонијата“. “Го ставив тоа во мојата книга и …

Повеќе »

Почна  периодот на Девица, а овие три хороскопски знаци се идеални партнери за нив

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Започна хороскопскиот период на Девица, а овие знаци се нивни идеални љубовни партнери по астролошки карактеристики. Астрологот Кесади Кејн за Bustel открила дека ова се знаци со силно чувство …

Повеќе »

Никој не ги разбира: За овој хороскопски знак веројатно имате погрешно мислење

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кога ќе помислите на Девиците, првото нешто што веројатно ви паѓа на памет е нивната постојана потреба од критика, ладност и одмереност. Сепак, не е сè така црно. Иако …

Повеќе »

СВРШЕНИКОТ ПОЛУДЕЛ – ЌЕ ГИ РАШИРИШ НОЗЕТЕ ПРЕД МОЈОТ ТАТКО, ВУЈКО, И БРАЌАТА ДА ВИДАТ ДЕКА СИ НЕВИНА! Од оваа приказна на една невеста се леди крвта во вените!

Анонимната невеста на социјалната мрежа  „Редит“ споделилаужасно искуство од кое, за среќа, таа избегала а нејзината приказна ја пренесуваме во целост. „Мојот вереник ме запроси пред осум месеци. Се одлучивме за мала свадба што требаше да се случи за два дена. Сите подготовки одеа одлично, тој беше прекрасен и се …

Повеќе »

Астро прогноза – Црната месечина (втора млада месечина) во Девица на 30. август: Овој ден ќе промени се

Многумина ќе пронајдат сродна душа, а зафатените срца ќе почнат да планираат заедничка иднина и брак Црната месечина во Девица е посебен настан во лунарната астрологија и се јавува еднаш на секои две и пол години. Во астрологијата, Црната месечина е втора млада месечина за еден месец. Младата Месечина во …

Повеќе »