Tag Archives: детство

(ВИДЕО) Израснал со татко насилник и молел за храна: Роналдо чистел улици како момче, видеото го обиколи светот!

Кристијано Роналдо е еден од најуспешните и најплатените фудбалери на денешницата, но неговото детство не било воопшто лесно. Потекнувајќи од сиромашно семејство, славниот Португалец отсекогаш бил особено приврзан за својата мајка Марија Долорес, додека никогаш не бил близок со својот татко, кој починал на 53-годишна возраст од алкохолизам. Во него …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОГА СОНИШТАТА СЕ ОСТВАРУВААТ – По учеството во „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“ Соња Муличкоска ја започна својата естрадна кариера

Никогаш не се откажувај од своите соништа, дури и ако ги убедуваш другите дека е доцна или дека нешто едноставно не било наменето за тебе?!? Желбите не се остваруваат само тогаш кога вие ќе се откажете од нив, во спротивно, секогаш постои начин да бидете услишати и остварени. Жив доказ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ангелина и Бред го положиле тестот за родителство: Одбиле да ја „продадат“ својата ќерка за 10 милиони долари

И’ покрај примамливите понуди до 10. милиони долари за едногодишен договор, поранешните сопружници се согласуваат дека не сакаат нивната ќерка да биде модел, старлета и реалити ѕвезда и дека нејзиното здраво воспитување нема цена. Шајло Џоли-Пит е пред камерите и во центарот на вниманието уште од детството. Благодарение на нејзините …

Повеќе »

(ФОТО) Идната премиерка на Италија Џорѓа Мелони: Пуши, пие, игра карти и ги сака Истра и Далмација

Иако во јавноста застапува цврсто десничарски ставови, Ѓорѓа Мелони живее во вонбрачна заедница и приватно има многу либерални животни принципи. Идната премиерка на Италија, Ѓорѓа Мелони, изгледа не е во склад со сопствената пропаганда. Тешка десница која се приклучи на неофашистичкото движење (МСИ, Фронт на млади) на рана возраст, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стивен Спилберг го претставил својот најинтимен филм досега, трејлерот е магичен

Стивен Спилберг го претстави својот најинтимен и најличен филм до сега. „Фабелманови“ е полуавтобиографска приказна за раѓањето и детството на Спилберг. Филмот следи момче во неговите најчувствителни години кое открива шокантна семејна тајна која потоа го поттикнува да се нурне во светот на кинематографијата. Самиот Спилберг и драматургот Тони Кушнер, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Симона Живковска, актерката од „Црната вдовица”, дојде во Скопје:„Во Лондон најмногу ми фали симит погача“

Македонската актерка Симона Живковска (28) пред три години глумеше во „Црната вдовица” со Скарлет Јохансон и во филмот зборува на мајчиниот македонски јазик. Тогаш преку ноќ, медиумите почнаа да пишуваат за девојката со македонско-карипско потекло, која е родена во Скопје, а повеќе од дваесет години живее во Лондон. „Последен пат …

Повеќе »

(ФОТО) ИМААТ 12. ГОДИНИ И СКОРО 2. МИЛИОНИ СЛЕДБЕНИЦИ! Најубавите близначки на светот пораснаа, но не се единствените кои добиваат комплименти

Ава Мари и Леа Рус се родени во 2010. година, а многу кратко по нивното раѓање беа прогласени за најубави близначки на светот, а целиот свет знаеше за нив уште пред да проодат. Нивната природна убавина е неопислива. Имаат совршен тен, свилена руса коса и чиста кожа и симетрично лице, …

Повеќе »

Лиам Нисон проговорил: „Пијаниот сопруг ја тепаше секој викенд“

Актерот Лиам Нисон (69) во интервју за магазинот AARP раскажал што му оставило последици од детството кои го следат цел живот, но и создале еден вид посттрауматско стресно растројство. Нисон ги открил трауматичните искуства што ги имал како дете, а во интервјуто зборувал и за неговите спомени, меѓу кои и …

Повеќе »

(ФОТО) Убавата француска актерка си ја отворила душата: „Родителите ме оставија, тоа чувство засекогаш остана дел од мене“

Една од најголемите актерки на денешницата, Жилиет Бинош (52), многумина ја сметаат за една од најубавите жени во Холивуд. Иако со години го криеше приватниот живот, неодамна ја отворила душата за еден магазин и признала кој е нејзиниот најголем страв. Ретко кој би и ги подарил годините што ги има …

Повеќе »