Tag Archives: детство

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГОВИОТ БРАТ НЕ МОЖЕЛ ДА ИЗДРЖИ – НЕГОВИОТ ТАТКО БИЛ НАЦИСТИЧКИ ВОДАЧ И ГИ МАЛТРЕТИРАЛ НЕГО И БРАТОТ! Морничаво детство на познатиот Терминатор: Беше тиранин!

Актерот Арнолд Шварценегер отсекогаш имал повеќе од интересен живот, па не е ни чудо што се е снимено во новиот документарен филм на Нетфликс наречен Арнолд.Актерот признал дека во детството претрпел малтретирање од страна на неговиот татко, кој бил одликуван нацистички војник, ранет во битката кај Лениград и дека страшните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ангелина и Бред го положиле тестот за родителство: Одбиле да ја „продадат“ својата ќерка за 10 милиони долари

И’ покрај примамливите понуди до 10. милиони долари за едногодишен договор, поранешните сопружници се согласуваат дека не сакаат нивната ќерка да биде модел, старлета и реалити ѕвезда и дека нејзиното здраво воспитување нема цена. Шајло Џоли-Пит е пред камерите и во центарот на вниманието уште од детството. Благодарение на нејзините …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стивен Спилберг го претставил својот најинтимен филм досега, трејлерот е магичен

Стивен Спилберг го претстави својот најинтимен и најличен филм до сега. „Фабелманови“ е полуавтобиографска приказна за раѓањето и детството на Спилберг. Филмот следи момче во неговите најчувствителни години кое открива шокантна семејна тајна која потоа го поттикнува да се нурне во светот на кинематографијата. Самиот Спилберг и драматургот Тони Кушнер, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНАТА КУЌА НА ЛИВ ТАЈЛЕР СРЕДЕ ЊУЈОРК: Таа дефинитивно не е типична холивудска ѕвезда!

Таа е харизматична, креативна и неверојатно кул – а иста е и нејзината куќа. Лив Тајлер живее во можеби најшармантната улица на Менхетен во последните две децении, каде што е фотографирана безброј пати од папараците додека купува весник, кафе или шета куче или ги носи децата на училиште. Израсната во …

Повеќе »

(ФОТО) Маја Вукичевиќ со емотивна посвета се прости од маестро Александар Џамбазов!

„Чичко Ацо…Го паметам од дете, соседи бевме во Козле. Секојдневно го шеташе Гастон шампион преубавиот кокер шпаниел, а ние трчавме по него да си играме со убавото кученце. Преубави спомени… Кога пораснав секогаш беше полн со подршка и убави зборови. Сакаше и знаеше да го види убавото во луѓето. Вистински …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Малиот Василиј има потреба од нас – Стар е само 16. дена а иако избори 2. големи БИТКИ, го чекаат уште многу!

Малиот борец Василиј е роден на 28-та недела од бременоста на 25. март 2021 година. Со нетрпение чекајќи да го запознае надворешниот свет, тој е роден многу рано и не изненади сите со своето доаѓање. Роден е со тежина од 1.320 грама и должина од 44 сантиметри, што на сите …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата актерка признала:„До 11. година имав пет операции – детството го минав во болница“

Актерката Џесика Алба неодамна проговори колку е благодарна за своето здравје, по сите проблеми што ги ималакако дете. Таа објаснила дека нејзините здравствени проблеми, но и борбата против ракот што ја водела нејзината мајка, ја обликувале во личност каква што е денес.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тажното момче кое плачеше и сакаше да се самоубие се справува со нови проблеми!

Квиден ги растажи срцата на луѓето ширум светот кога неговата мајка во февруари објави видео во кое тој плаче и вели дека ќе се самоубие затоа што е жртва на малтретирање. Момчето од Бризбејн кое ги допре срцата на луѓето ширум светот на почетокот на оваа година беше во болница …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Невидени фотографии на Меган Маркл од приватната архива: Пред принцот Хари едвај составувала „крај со крај“!

На четврти август војвотката од Сасекс ќе го прослави својот 38. роденден. Меган не е нејзиното вистинско име. Имено, на раѓањето го добила името Рејчел Меган Маркл. Шест години одела во католичко училиште во кое оделе само девојчиња. Како 11. годишно девојче на телевизија видела сексистичка реклама. И напишала на …

Повеќе »