Tag Archives: деца

Девојче низ цртежи раскажало за пеколот на трговијата со луѓе

Трговијата со луѓе е едно од најголемите злосторства. Некрунисаниот балкански крал на проституцијата Дилавер Бојку Леку, препродавал жени во бели робје за 3-5 илјади евра. Во пеколот на неговиот бизнис завршиле три илјади жени, кои биле препродавани преку Македонија и Албанија. Жртви од Хрватска и БиХ сведочат за животот во …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Ноќта на вештерките пристигна и’ во Белата Куќа: Еве како семејството Трамп ги пречека гостите

Белата куќа денеска на големо се подготвува за ноќта на вештерките- празник кој се слави ширум Америка. По тој повод претседателот на САД Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп имаа отворен ден за сите посетители во Белата куќа и топло ги угостија. За жал иако семејството Трамп светот не …

Повеќе »

(ФОТО) Дејвид Бекам,на срфање со децата,  го покажал вајаното тело 

Бекам своите четири деца ги однел на плажа, а неговата сопруга Викторија не им се придружила. За Дејвид често се зборува дека оди на третмани за подмладување, но сето тоа го негирал… Бившиот фудбалер Дејвид Бекам (42) на плажата во Малибу не се одвојувал од ќерката Харпер (6). Миленичката на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Измешани емоции: Моментот кога децата дознаваат дека ќе добијат нов член во семејството!

Проширувањето на семејството е најубавиот момент во животот на сите родители и деца, но моментот кога ќе се дознае полот на детето не секогаш е среќна и радосна вест за децата. Иако родителите поддеднакво се радуваат и за момче и девојче децата не секогаш сакаат новиот член во семејството да …

Повеќе »

Му „го скршила срцето“: Хју Хефнер станал женкар поради предавството на оваа жена

На многу мажи Хју Хефнер им бил пример, поради својот хедонистички животен стил, но се чини дека за се’ била виновна една жена која го повредила… Првата сопруга на Хју се викала Милдред Мили Вилијамс и била негова љубов од средното училиште. Хју во неа бил вљубен „преку уши“ и …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Џулија Робертс со сопругот и децата ужива во Хрватска!

Џулија Робертс во петокот со ќерката Хејзел и синовите Финаус и Хенри пристигнала во Сплит,Хрватска, каде нејзиниот сопруг Даниел Модер го снима филмот „Ибица“ на Нетфликс. Последните неколку денови се шушкало дека глумицата е видена на Ривиерата, па едно Инстаграм видео откри дека Џулија е навистина во Далмација. Таа била …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Страшен земјотрес во Мексико: Најмалку 248. мртви, во урнато школо загинале 20. деца

Најмалку 248. лица смртно настрадале во силниот земјотрес кој го погодил средишниот дел на Мексико, меѓу кои се и 21. дете во урнувањето на школо во главниот град, објавила владата. Спасувачите ги пребаруваат урнатините во потрага по преживеани. „Околу 117. лица го загубија животот во градот Суидад де Мексико, 39. …

Повеќе »

(ФОТО) „Не е создадено за бикини“: 10. искрени признанија на славни мајки за телото после породувањето

Промените во телото, за време на бременост се неизбежни како и после породувањето и тоа е неодминливо. Но, многу жени поради тоа чувствуваат непријатност и незадоволство максимално трудејќи се да ја вратат фиурата во претходната состојба.Десет славни дами отворено проговориле за своите тела после породувањето, а нивните зборови им се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Никол Кидман изненадила на доделувањето на Еми: И’ со бакнежот во уста и со говорот

Оскаровката која синоќа на доделувањето на наградите Еми се закитила со  статуетка  изненадила и шокирала. Никол Кидман прво ја изненадила целата сала кога го бакнала во уста колегата,Александер Скарсгард (којво серијата „Големи мали лаги“ го глуми нејзиниот насилен сопруг) а потоа се избламирала во текот на говорот кога ја примала …

Повеќе »