Tag Archives: дете

(ВИДЕО) Драматична снимка: Застрелал крадец со дете во прегратка!

Еден од крадците го вперил пиштолот во полицаец, кој не бил на должност, но се снашол и со детето во прегратка од близина испукал неколку куршуми, а потоа детето го дал на сопругата Мажот кој со детето во прегратка успеал да застрела двајца крадци станал херој во Бразил откако во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете потрчало под камион: Реакцијата на возачот ќе ве остави без здив!

Норвежанин и возач на камион на Јутјуб објавил видео на неверојатна реакција на свој колега кој наишол од спротивната страна и се соочил со ученик кој излетал пред камионот откако со пријателите излегол од школскиот автобус. Видеото за само неколку дена го погледнале повеќе од 800.000 луѓе. Бројните реакции укажале …

Повеќе »

(ФОТО) Чека бебе од мртвата сопруга: „Да имам дел од неа ми значи баш се“

Непосредно пред смртта на Еми, сурогат мајката објавила дека е бремена. Меѓутоа, бременоста бил вонматерична и била прекината. Сопругот на Еми, Џејк и понатаму верува дека „ќе добие дел од својата сопруга“… Поради редок облик на рак на штитната жлезда кој бргу се проширил по целото тело, 31. годишната Еми …

Повеќе »

Не му давам на моето дете да работи за скапани 200. евра!

Колку лоша цел, какви се овие родители?! Замислете си колку нашето општество е лошо и изопачено, кога родител при здрава свест да даде ваква изјава. Децата од мали нозе треба да се учат на скромност и на работа. Зарем во едно здраво општество е нормално да има вакви изјави?! Тој …

Повеќе »

(ФОТО) Како изгледала (екс) министерката Гордана Јанкуловска како дете?

Во последно време е тренд да се поставуваат фотографии од детството. После низа македонски познати пејачки тој тренд го „испочитувала“ и екс министерката Гордана Јанкуловска. Таа поставила фотка кога биле дете некаде во 80. ттите, и подоцна низ годините но без коментар.  

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Глетки кои ќе ве разнежнат: Љубовта на момчето, неговите кучиња и мачки

Каде што децата не се бесни и куќата не е тесна – е стара поговорка која можеме да ја прошириме и на членовите на семејството од друг вид – домашните миленици. Елизабет и нејзиниот сопруг имаат три деца, а тоа големо канадско семејство има и големо срце па во својот …

Повеќе »

Откриен полот на детето на Ана Ивановиќ и Швајнштајгер

Двојката сеуште јавно не се огласила околу наводите за бременоста на Ана, но затоа шпанските медиуми ја пренеле вест за наводниот пол на детето кое би требало да се роди во февруари… Ана Ивановиќ (29) и Бастијан Швајнштајгер (33) оваа зима би требало да станат родители, а деталите за бременоста …

Повеќе »

Мичиген: Дете во градинка пукало во негови другарчиња

Во градинка во Дирнбор, во американската сојузна држава Мичиген, вчера дете од претшколска возраст, пукало со пиштол во две дечиња на возраст од три години. Повредените дечиња се во критична состојба. Се уште не е познато од каде детето го земало оружјето со кое пукало, иако полицијата непоменува дека нејаверојтно …

Повеќе »

Ако на бебињата им давате „ајпад“ тоа е еднакво на злоставување

Давањето ајпад на бебињата е еднакво на злоставување, бидејќи на тој начин играме руски рулет со нивниот развој, предупреди психологот Ричард Хаус. Овој лекар во рамки на кампањата „Too Much, Too Soon“ спроведе истражување во основите училишта врз основа на кои констатирал дека младите се се позависни од технологијата. „Зошто …

Повеќе »