Tag Archives: детали

(ФОТО) ПОЗНАТИТЕ РЕАЛНИ ЅВЕЗДИ ОБВИНЕТИ ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ: Крис Џенер и Кортни Кардашијан се соочуваат со ШОК ДЕТАЛИ кои ги изнел стражарот!

Марк Мек Вилијамс тврди дека двете жени за кои работел често имале отворени коментари од сексуална природа, како и коментари за неговиот изглед, за неговите сексуални активности и неговите врски. Стражарот Мек Вилијам ги обвинил Крис Џенер и нејзината ќерка Кортни Кардашијан за сексуално вознемирување на работно место. Имено, чуварот …

Повеќе »

(ФОТО) Ваква Ц-класа на Мерцедес сеуште не сме виделе

„Г-класата“ на Мерцедес досега е изработена во низа варијанти, како што се „4×4 squared”, „6×6” i или „landaulet”, но пред вас сега е „Проектот Gelandewagen“, кој за прв пат ја претставува познатата „коцка“ во „стрит“ тркачка верзија. Ова многу невообичаено издание на грубиот теренец на Мерцедес ја претставува заедничката визија …

Повеќе »

НЕПОЗНАТИ ДЕТАЛИ – Како умрела глумицата Наја Ривера

Вработен во компанијата што го изнајмила бродот до Ривери и понудил елек за спасување, но таа одбила Откриени се нови детали за смртта на актерката Наја Ривера, која трагично се удави во областа на езерото Пир во јули, каде изнајми брод со својот четиригодишен син и отиде да плива. Завршениот …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТИМНИ ДЕТАЛИ: Георгина открила како го завела Роналдо!

Парот, во иднина, планира својата врска да ја круниса со брак… Занесната Георгина Родригез, свршеница на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, открила како се запознала со славниот португалски фудбалер. Георгина тврди дека тоа било љубов на прв поглед. „Прво се сретнавме додека работев во ‘Гучи’ како асистент за продажба. Неколку дена …

Повеќе »

(ФОТО) ОДЛИЧЕН СТАЈЛИНГ – Фустан кој го истакнува она најубавото на телото: На водечкиот тренд не одолеала ниту Кејт Мидлтон!

Овој пат војвотката ги следела сите водечки трендови Омилена на британската јавност, Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг принцот Вилијам го напуштија нивниот дом овој викенд и ја посетија болницата на кралицата Елизабета за да ја одбележат 72-годишнината од основањето на здравствената организација NHS. За оваа пригода, Кејт избра многу модерен …

Повеќе »

(Добро е да се потсетиме) СЕ’ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕМЕ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Ова се 20. важни прашања и одговори за ВИРУСОТ ЗА ДА ГЛАСИНИТЕ НЕ ВЕ ДОВЕДАТ ВО ЗАБЛУДА!

На 10.март.2020., го објавивме овој напис со цел што подобро да се информираме за вирусот кој дојде и во нашата средина, но добро е да се потсетиме на некои работи особено затоа што корона вирусот е сега многу присутен во нашата средина…Повод за објавување пак е интересот на нашите читатели! …

Повеќе »

СЗО соопштиле нови детали во врска со корона вирусот: Акцент на асимптоматските случаи!

„Луѓето кои немаат симптоми на вирусот корона, ретко ја шират инфекцијата понатаму“, изјавил епидемиологот на Светската здравствена организација, Марија Ван Керкхов. „Врз основа на податоците што ги имаме, се чини дека е реткост лицето без симптоми да го пренесе (вирусот) на друго лице“, рече таа. Ван Керкхов истакна дека СЗО …

Повеќе »

Ѕвездите го одредуваат и ликот – Дали вашиот изглед одговара на карактеристиките на хороскопскиот знак?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопскиот знак е дел од нашиот идентитет. Со индивидуалните карактерни црти и начинот на однесување на сопствениот хороскопски знак, многумина можат да се идентификуваат. Ви ги откриваме типичните физиономски …

Повеќе »

ДЕТАЛИ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ КОИ СИТЕ ГИ ЧЕКАВМЕ: Американски експерти разјасниле клучни детали за Ковид – 19!

„Моментално во Њујорк ги тестираме само оние со најтешки симптоми. Значи, немаме точен податок за симптомите кои се јавуваат за корона вирусот. Меѓутоа, истражувањето во Исланд покажало дека 50 .отсто од заразените пациенти не покажале никакви симптоми“ Симптомите на Ковид-19 тешко можат прецизно да се утврдат бидејќи варираат од случај …

Повеќе »