Tag Archives: депресија

КУЌАТА КОЈА ЈА ИМА ОВАА БИЛКА НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ СИРОМАШНА: Го чува здравјето и привлекува пари!

Сојузник во борбата против депресијата, и им помага на членовите на семејството да се ослободат од акумулираниот стрес Босилекот е растение познато по своите лековити ефекти. Па можеби е време да започнете да го одгледувате дома. View this post on Instagram A post shared by Veljko Matić (@svet_zacina_matic) Еве 10 …

Повеќе »

Храна која може да предизвика депресија

Храната честопати може да биде одговорна за нашето расположение, а јадењето одредена храна може да доведе до депресија. Покрај тоа што има храна што го подобрува расположението, има и таква кои го расипуваат. Дознајте подолу каква храна треба да избегнувате. Рафинирани јаглехидрати Истражувачите од универзитетот Колумбија докажале дека исхраната богата …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира проговорила за борбата против депресијата: „Децата не можеа да ме гледаат!“

Лекарите ја советувале да оди на операција на гласните жици, но нејзиниот глас се вратил пред да замине под ножот Латино-sвездата Шакира имала сериозни проблеми со гласните жици пред четири години, а дури сега проговорила за тој тежок период. Сериозно оштетување на гласните жици, вели таа, ја довело до депресија. …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијано Роналдо во депресија

Кристијано Роналдо минува низ тежок период во дресот на Јувентус. Според „Gazeta delo Sport“, Португалецот е во своевидна депресија и доста го сменил однесувањето во последните неколку недели. Весникот посочува дека на лицето нема насмевка. „Повеќе не гледате навестување дека ужива во сè. Нервозен, иритантен, оддалечен од неговите колеги … …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧОВЕЧКА ГОЛЕМИНА – „Господине Шварценегер, можете ли, ве молам…“: Славниот глумец дал СОВЕТ ВРЕДЕН КАКО ЗЛАТО на момче кое има проблем со депресијата!

Борбата против депресија може да биде многу тешка, а закрепнувањето може или не да носи резултати. Сепак, поранешниот гувернер на Калифорнија и целокупниот добар човек, Арнолд Шварценегер, испратил еден многу инспиративен совет до сите во оваа тешка ситуација. На /r/bodybuilding subredit, каде Арнолд е многу често, корисник познат како Али …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со години се борел со депресија па самиот си пресудил на 29. години! Ни остави големи хитови!

Имаше слава и пари, но никогаш не беше вистински среќен. Диџејот Авичи, со вистинско име Тим Берлинг, стана познат на светот по хитот „Levels“. По првата песна, хитовите продолжија да траат и тој заработи многу пари преку ноќ. Имаше се што сакаше, а животот му изгледаше совршен. Сепак, длабоко во …

Повеќе »

Недостаток на МАГНЕЗИУМ води кон депресија, аритмија…Еве како да знаете дали ви недостасува овој ЕСЕНЦИЈАЛЕН минерал!

Проблемот со недостаток на есенцијални минерали во организмот може да доведе до сериозни болести Магнезиумот е неверојатно важен минерал во организмот, од кој зависат многу витални процеси. Поради својата важност за организмот, последователниот недостаток на овој минерал се манифестира како депресија, грчеви во мускулите, аритмии, варење и доведува до потешки …

Повеќе »

СЕ’ НЕКАКО СЕ ПРОМЕНИ – 10. знаци на депресија: Се јавуваат иако човек не делува тажно!

Кога се споменува депресија и кога мислиме на лице кое се бори со депресија мислиме на личност која е тажна, која постојано плаче и слично. Но, тоа всушност не е така… Вистина е дека симптомите на депресија се многу различни, па затоа некој може да објави „среќно“ селфи на Инстаграм …

Повеќе »

АЛАРМ дека нивото на витамин Д во вашето тело е премногу ниско: Се јавуваат овие симптоми!

Обрнете внимание на овие суптилни знаци Витаминот Д го произведуваат клетките на кожата кога се изложени на светлина, што го прави уникатен меѓу другите витамини кои обично треба да се внесат во организмот. Иако сонцето е обично најдобриот извор на витамин Д, не е секогаш лесно да се биде на …

Повеќе »