Tag Archives: депресија

(ФОТО) Последици од депресија:Позната актерка со страшна порака на социјалните мрежи ја најавила својата смрт!

Бракенсик зборувала за борбата со депресијата, поради што и се поврзала со организација за заштита на менталното здравје… Манекенката и актерка, 46.годишната Аналис Бракенсик била пронајдена мртва во својата куќа во Сиднеј, а причината за смртта е самоубиство. Бракенсик кариерата ја започнала во 1997. година во хит серијата “Heartbreak High” …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатна животна приказна: Напишал проштално писмо и отишол да се убие, а потоа заѕвонил телефонот

На Кевин Волш еден неочекуван телефонски повик му го променил животот. „Како 13-годишно момче бев во летен камп, кога ми пријденајубавата девојка и ми кажа: “Црната боја ти стои одлично”. Не знаев што сакаше да ми каже со тоа” ја започнува Кевин својата приказна. Почнале да разговараат и на крајот …

Повеќе »

(ФОТО) Ги разочарал обожавателите: Бали бег пуштил коса и врзал пунџа!

Иако до пред две години го нарекуваа најпожелен турски ерген и еден од најзгодните турски глумци, многу девојки не ја одобриле оваа промена на имиџот… Само промени се случуваат во животот на глумецот Бурак Оџивит (33) оваа година. Прво се „запушти“ и повлече од јавноста, потоа се појави веста дека …

Повеќе »

Ноќеска почнува зимското сметање на времето но носи и’ проблеми:Несоница, мигрена,зимска депресија!

Ноќеска, на 27-ми кон 28-ти овој ќе почне зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат еден час наназад, а допрва ќе се разгледува дали ова ќе биде претпоследно поместување на стрелките на часовниците, со оглед на тоа дека согласно донесената одлука во Европа да се укине промената …

Повеќе »

(ФОТО) Денес без проблеми, а некогаш сакала да се самоубие: Жизеле Бундцхен во „Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“ ги открива најинтимните детали од својот живот…

Се’ околу мене стануваше кафез, се чувствував како заробено животно и не можев нормално да дишам… Познатата бразилска манекенка Жизел Бундхен, преку својата нова книга со мемоари „Lessons: My Path to a Meaningful Life“ („Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“), открила многу детали од својот приватен живот. Книгата во …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег успеал да се избори со депресијата: Потполно го променил имиџот за нова историска серија!

Иако со сопругата, актерка, планирал десетдневен одмор во Грција, каде веќе го платил одмор, тој се предомислил и останал во Истанбул, каде што се подготвувал да сними нова серија Иако е еден од најпопуларните турски актери неодамна објави дека се повлекува од јавноста поради страдање од депресија,но фановите на Бурак …

Повеќе »

(ФОТО) Откриени причините за смртта на пејачката на „Кренберис“

Рок-ѕвездата Долорес О ‘Риордан минатата година изјавила дека боледува од нарушување на менталното здравје, кое во 2013 година кулминирало со нејзиниот обид за самоубиство … Пејачката Долорес О ‘Риордан се удавила во бања после труење со алкохол, покажала истрагата во Лондон, пишува „Индепедент“. Поранешната членка на бендот Cranberries беше пронајдена …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег се повлекува поради болест!

Глумецот е во брак со колешката Фахрие Евџан, а се запознале и вљубиле пред пет години на снимањето на серијалот „Çalıkuşu“ (Птица пејачка) „Се чувствувм депресивно. Ми треба одмор и секако во скоро време публиката нема да ме види да работам“, порачал Бурак Оџивит (33), на домашната публика најпознат како …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс: „Чувствувам дека не сум добра мајка“

Еден од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс, рече дека се повлекла од Купот на Роџерс, бидејќи не се чувствувала како добра мајка. Американката се откажа од турнирот во Канада поради „лични причини”, а сега е откриено и која од нив. I love the story behind this hat. I …

Повеќе »