Tag Archives: депресија

(ФОТО) Товар на славата: Има само 25. години и се предозирала со хероин!

Деми Ловато поради предозирање завршила во болница. Американската пејачка, глумица и водителка, Деми Ловато е хоспитализирана откако се предозирала со хероин, пренесува ТМЗ. Таа со Брза помош била пренесена од нејзиниот дом во Холивуд Хилс во болница во Лос Ангелес. Наводно пејачката се предозирала вчера претпладне, по локално време, во …

Повеќе »

(ФОТО) Славната пејачка признала: Цел живот бев во тешка депресија!

Пејачката Џенет Џексон проговорила за својата борба против длабока депресија кој е последица на комплексот на инфериорност во детството и расизмот и сексизмот во американското општество. Во написот објавен во списанието Essence, кој е наменет на црните жени, 52. годишната ѕвезда објаснува дека првпат вистински била среќна кога го родила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Оваа болест ги уништила животите на бројни ѕвезди а станала и огромен проблем во светот!

Ентони Бордејн, со го одзел животот,со бесење, после долгогодишна борба со зависноста но и депресијата која многу славни лица ги довела до работ и ги турнала во бездна.Бордејн, во текот на животот, често говорел за таа подмолна болест која општеството сеуште не ја сфаќа сериозно. #Repost @occupydemocrats ・・・ Pass it …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс отворено проговорила за тешкото и комплицирано породување и за својата борба со постпородилната депресија

Пред осум месеци тенисерката Серена Вилијмс станала мајка на девојчето Алексис Олимпија Оханиан. Новопечената мајка искрено за Harper’s Bazaar UK проговорила за родитеството и открила дека оваа животна промена не и била едноставна. Имено, после тешкото породување се борела со постпородилна депресија. Excited to be on the cover of the …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате ли на Саманта: Пред 30. години го шокираше светот со своето видео а денес изгледа уште подобро

После успехот со песната „Boys”,Сабрина долго се борела со депресија,а животот на село со семејството и донел мир. Неколку пати се обидела да се врати на сцената а интересно е дека во 2010. со Саманта Фокс ја снимила песната „Call Me”,обработка на големиот хит на групата „Блонди“… Еднаш одамна, во …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Синови на анархијата“ ја дал најтажната изјава:„Мојот син си го одзеде животот“

“Не верував дека некогаш ќе објавам вакво нешто. Ова е мојот син Тајк. Изврши самоубиство пред неколку денови. Имаше само 16 години…“ Глумецот од популарната серија “Синови на анархијата” Дејвид Лабрава жали по својот син Тајк, кој пред неколку денови си го одзел животот. Лабрава оваа вест ја споделил со …

Повеќе »

(ФОТО) Тежок период: Селена Гомез повторно завршила во болница

Младата глумица и пејачка, Селена Гомез, изминатата година минала низ тежок период, од транслапнатација на бубрег поради лупус, до медискиот притисок поради враќањето на Џастин Бибер. I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting …

Повеќе »

(ФОТО) Кашлање, главоболка, па дури и депресија – се’ може да се излечи со масирање на овие точки

Постои наука наречена рефлексологија. Таа ги проучува биоактивните точки во телото. Источните исцелители веруваат дека причината за сите здравствени проблеми е блокирање на енергетски текови. Активна масажа го отстранува блокирањето и ги враќа енергетски текови. Многу од овие точки се на дланките и прстите.Ако правилно кликнете на посакуваната точка, ефектот …

Повеќе »

Топ 7 причини за пиење кафе: Помал ризик од рак, дијабетес…

Кофеинот е најкорисна психоактивна состојка на светот. И тоа со добра причина – не буди, помогнува да ги завршиме обврските и не полни со енергија… Луѓето, меѓутоа, често се грижат дали треба да го ограничат внесувањето на кофеин или потполно да го отстранат од употреба. Иако премногу кофеин може да …

Повеќе »