Tag Archives: денови

(ВИДЕО+ФОТО) Најскапиот руски автомобил на сите времиња распродаден за неколку дена

Целото годишно производство на најскапиот руски автомобил во историјата е распродаден за само неколку дена. Се разбира, зборуваме за моделот „Сенат“ на релативно новата марка Aurus, чие производство за отворениот пазар започнала во текот на мај оваа година. Во почетокот на октомври, првите копии пристигнале во салонот во Москва за …

Повеќе »

Подготвени за дожд? Наредните неколку дена не излегувајте без чадор!

Дождот што предизвика бројни пооплави во западна Европа пристигна и кај нас, додуша поумерено, но еве што УХМР најавува за наредните денови: Денеска се очекува променливо облачно и нестабилно време, а од пладневните часови и пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме …

Повеќе »