Tag Archives: денес

(ФОТО) Погледнете како Меган Маркл изгледала на матура

Иако на оваа фотографија има само 16. години, многумина сметаат дека Меган Маркл не се сменила многу. На социјалната мрежа Инстаграм неодамна се појави фотографија од Меган Маркл од матурата, на која позира со своето тогашно момче. „Шеснаесетгодишната Меган Маркл позира со своето прво момче Луис Сегурио на божиќен танц …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради изгледот ја нарекувале чудовиште но после 20. години е вистинска убавица!

Како и сите други деца, целосно разиграна, весела и мила била и Пуѓа Ганатра. Сепак, луѓето од метрополата Бомбај на неа гледале како да не е од овој свет. Имала црвена коса, многу бледа кожа, како и пеги. Од своето опкружување навистина се издвојувала. На училиште трпела разни навреди, сите …

Повеќе »

(ФОТО) Никита и Мајкл 18. години подоцна: Еве како денес изгледаат јунаците на популарната серија!

Ниту слични на оние херои што ги сакавме во популарната серија Првата епизода од серијата „La Femme Nikita“, работена според истоимениот француски филм на режисерот Лук Бесон, беше премиерно прикажана на 13. јануари 1997. година. Оваа телевизиска адаптација на филмскиот хит ја должи својата популарност на одличната хемија меѓу главните …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАПРЕДНО БЕБЕ – Во 1983. година бебето родено со 8. килограми било на сите насловни страни во светот! Еве како изгледа денес!

Неговите родители биле загрижени за неговото здравје… Патриша Кларк своето второ дете го родила во Њу Џерси на 24-годишна возраст во 1983. година. Бебињата во нејзиното семејство обично биле големи, па очекувала дека истото ќе биде и во нејзиниот случај. На изненадување на сите, Кевин Роберт Кларк по раѓањето тежел …

Повеќе »

(ФОТО) ХЕР ФЛИК БИЛ ФРИК, НИКОЈ НЕ ГО ПОДНЕСУВАЛ: Глумецот за Нова година наполнил 66. години, а ДЕНЕС никој не би го препознал!

Актерот Ричард Гибсон, кој стана познат по улогата на гестаповецот Хер Флик во популарната серија „Ало, ало“, наполнил 66. години ноќта помеѓу 31. декември и 1. јануари. Гибсон е роден во Уганда, каде неговиот татко работел како државен службеник, а како дете пеел во црковниот хор во Лондонската катедрала. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Град на духови: Во овој „проколнат“ град не се влегува по заоѓањето на сонцето!

Урнатините на ова место се забранети за посета после самрак! За многумина, Индија е совршена дестинација за патувања. Земја на богата култура, антички легенди и најневеројатни вкусови. Со други зборови, нешто за секого. За оние со посилен стомак, кои уживаат да ги посетуваат прогонуваните места, Баган е неизбежна локација ако …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате ли на Кристл од „Династија“? Денес има 77. години и ќе се изненадите кога ќе видите како изгледа!

Актерката Линда Еванс врвот на својата кариера го достигна со улогата на Кристл Карингтон во една од најпопуларните серии на сите времиња, „Династија“. Еванс денес има 77. години, а многумина ќе се согласат дека таа е сè уште убава жена. 😏 pic.twitter.com/KdBZJ7FDOz — 🅰️na Banana (@dudaodmuda) June 9, 2020 Еванс …

Повеќе »

(ФОТО) Каде се и што прават денес ѕвездите на серијата „Сулејман Величествениот“?

Популарната турска драмска серија „Сулејман Величествениот“ се здоби со голема популарност и кај нас. Драмата го следеше животот на султанот Сулејман, кој во 46. години владеење ја изградил Османлиската Империја поголема од онаа на Александар Велики. Ликовите во серијалот се опишани како комплексни а некои од нив ги „освоија“ срцата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бил сензација бидејќи е роден со 7. килограми – Погледнете го денес!

Во 1983. година Кевин Кларк бил вистинска сензација поради тежината со која се родил. На раѓањето тежел 7,3 килограми. Гигантското бебе израснало во гигант Кларк денес има 35. години, висок е 205. сантиметри, има 136. килограми и носи чевли број 51. Минувачите гледаат во него подеднакво шокирани како кога бил …

Повеќе »