Tag Archives: ден на вљубените

(ВИДЕО+ФОТО) Новите објави на Меланија Трамп „доказ“ дека веќе долго не го сака сопругот!

И’покрај тврдењата дека сè е во ред во нивниот брак, многумина се уште се убедени дека врската меѓу Меланија и Доналд Трамп, поранешниот американски претседател, не функционира долго време. Последните во низата причини за овие сомнежи се објавите на Меланија Трамп на Твитер по повод Денот на вљубените. Интересно е …

Повеќе »

(ФОТО) Првата дама на САД направила голема промена во Белата куќа за денот на вљубените: Прва и единствена!

Првата дама на САД Џил Бајден поставила специјално уметничко дело, кое сама го изработила, по повод денот на вљубените. Како што јавуваат медиумите, претседателот на САД заедно со сопругата излегол во дворот за да ги види овие живописни уметнички дела.   View this post on Instagram   A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) WNBA ѕвезда провоцира со облините: Висока е 203 сантиметри и го обожува својот сексапил!

Кошаркарската sвезда Лиз Кембриџ го забрзала пулсот на фановите споделувајќи секси видео по повод приближувањето на Денот на вљубените. Спортистката со висина од 203 сантиметри се пофалила со своите облини, во долна бела облека со халтери. „Па, кој од вас е мој пар за Денот на вљубените? Не ми треба …

Повеќе »

Три знаци на кои на Денот на вљубените им се подготвува „емотивна бура“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Венера, планетата на убавината, љубовта, пријателството и партнерството, е во знакот на Водолија, а на Денот на вљубените создава квадрат со страствениот Марс. Затоа ќе бидете исклучително привлечни и …

Повеќе »

Валентин или Свети Трифун – Еве зошто се слави Денот на вљубените!

Иако Денот на вљубените се слави ширум светот, малку луѓе размислуваат како за верски празник. На 14. февруари римокатоличката црква го прославува споменот на дури двајца светители со исто име – Валентин, кои според преданието се заедно и’ погубени. Еден бил Валентин, епископ тернијски, кому главата му е отсечена во …

Повеќе »

(ФОТО) Една жена веќе осма година за Денот на вљубените добива цвеќе од мртвиот сопруг!

Насловот на текстот веднаш асоцира на филмот „П.С. Те сакам“ кога вдовицата добива писма од нејзиниот сопруг… Но, маж од Кентаки се осигурал, пред својата смрт, сопругата секоја година да добива цвеќе за Денот на вљубените, и тоа трае веќе осум години, пренесува CNN. Сопругата на Рич Кокс веќе осум …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прв Ден на вљубените на Ванеса без Коби:„Ми недостасуваш, засекогаш твоја!“

Ванеса објавила фотографија со починатиот сопруг со песната „Tell Him“ на Лорен Хил. Нејзините следбеници биле трогнати со објавата. И пишувале дека вистинската љубов никогаш не престанува… Ванеса Брајант (37) го минала првото Валентиново (Ден на вљубените) без својот сопруг Кобе кој трагично загина во хелихоптерска несреќа која го шокираше …

Повеќе »

Овие три хороскопски парови ги чека „најжешка прослава“ на Ден на вљубените досега

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СВЕТИ ВАЛЕНТИН за многумина е еден од најромантичните денови во годината, а за три хороскопски парови, ова ќе биде најжешкиот Ден на вљубените досега, пишува Eite Daily. Еве неколку …

Повеќе »

Валентин или Свети Трифун – Еве зошто се слави Денот на вљубените!

Иако Денот на вљубените се слави ширум светот, малку луѓе размислуваат како за верски празник. 14. февруари римокатоличката црква го прославува споменот на дури двајца светители со исто име – Валентин, кои според преданието се заедно и погубени. Еден бил Валентин, епископ тернијски, кому главата му е отсечена во 269. …

Повеќе »