Tag Archives: Деми Ловато

(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка открила дека поради грешка животот ќе го помине во пекол: „Докторите ми рекоа дека имам уште 10. минути живот“

Таа открила дека предозирањето и влијаело околу оштетувањето на мозокот и дека и’денес има последици од сето тоа… Американската пејачка и поранешна дизни ѕвезда Деми Ловато (28) неодамна открила дека има оштетување на мозокот откако во 2018. година откако се предозирала претрпела мозочен удар и инфаркт. Имено 28. годишната Ловато …

Повеќе »

(ФОТО) Популарната пејачка која едвај преживеа признава:„Морав да направам грешки за да научам!“

Деми Ловато, поп ѕвездата која минатата година во јуни за малку ќе умреше од предозирање, решила да ја отвори душата. Таа од јуни, кога е најдена во несвест во својот дом во Лос Ангелес, не комуницирала со медиумите, па преку Инстаграм со публиката споделила неколку мисли за инцидентот кој можел …

Повеќе »

(ФОТО) Младата пејачка која едвај преживеа искрено: „Чиста сум, но не ви должам никакво објаснување!“

Поп пејачката Деми Ловато е револтирана поради пишувањето на таблоидите за нејзиниот живот… „Ги сакам моите обожаватели но ги презирам таблоидите“, напишала Деми на Твитер. „Не верувајте во она што ќе го прочитате. Ќе напишат се само за да продадат приказна. Болно“, навела таа. Деми со обраќањето решила да им …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата пуштена од болница: Следи клиника за одвикнување!

После тешкото предозирање, пејачката Деми Ловато ќе треба да оди во клиника за одвикнување од дрога. Таа викендов била пуштена дома, а се очекува да биде примена во некоја од приватна клиника. Пејачката,во саботата, ја напуштила болницата во Лос Ангелес и веќе аплицирала во клиника за рехабилитација. Како што пишува …

Повеќе »

(ФОТО) Младата пејачка конечно почна да се опоравува: Деми Ловато и’ се обрати на јавноста!

Љубовта која сите вие ми ја пруживте, никогаш нема да биде заборавена и го очекувам денот кога ќе кажам дека тешките времиња се веќе минато… Пред помалку од две недели, пејачката Деми Ловато беше хоспитализирана поради предозирање со опојни средства. Откако нејзините блиски извори се обидуваа да негираат дека таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Компликации:25. годишната пејачка и понатаму е во болница и не е добро!

Иако се очекувало пејачката веќе да биде дома, поради неочекувани компликации Деми е задржана во болница и уште се опоравува. Наводно има висока температура… Пејачката Деми Ловато, 25 години,повеќе од една недела е во болница во Лос Ангелес, во која заврши поради предозирање со непознат опиат, пишува Mirror. Иако се …

Повеќе »

(ФОТО) Товар на славата: Има само 25. години и се предозирала со хероин!

Деми Ловато поради предозирање завршила во болница. Американската пејачка, глумица и водителка, Деми Ловато е хоспитализирана откако се предозирала со хероин, пренесува ТМЗ. Таа со Брза помош била пренесена од нејзиниот дом во Холивуд Хилс во болница во Лос Ангелес. Наводно пејачката се предозирала вчера претпладне, по локално време, во …

Повеќе »

(ФОТО) Пријателство и после развод:Овие парови успеале во тоа

Ниту познатите не се имуни на недоразбирања и несогласување после прекинувањето и развод.На овие парови сепак им успеало после се’ да останат пријатели Тие се доказ дека луѓето после развод или прекинување можат да останат во добри односи. Бен Афлек и Џенифер Гарнер Се вљубиле на снимањето на филмот „Daredevil“, …

Повеќе »