Tag Archives: декември

Хороскопски знаци на кои декември ќе им донесе најмногу среќа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Еве што ги очекуваат Ракот, Лавот и Скорпијата во наредниот период Покрај затемнувањата и ретро планетите, декември на Раковите, Лавовите и Скорпиите им носи убави моменти, среќа и добра …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО ОТКРИВА ДЕЈСТВИЕТО – Продолжение на долгоочекуваниот мегахит на Џејмс Камерон: Излезе нов трејлер за филмот „Аватар“

Сместен повеќе од една деценија по настаните од првиот филм, „Аватар: Патот на водата“ започнува да ја раскажува приказната за семејството Сали, и тоа Џејк, Нејтира и нивните деца, проблемите што ги следат, до каде се подготвени да одете да се спасат еден со друг. Долгоочекуваниот Avatar: The Last Airbender …

Повеќе »

(ФОТО) НА НЕТФЛИКС – Одложениот документарен филм за принцот Хари и Меган Маркл ќе биде премиерно прикажан во декември

Откако принцот Хари и Меган Маркл побараа одложување на прикажувањето на нивниот документарец, сега доаѓа информација дека премиерата на филмот ќе биде на Нетфликс во декември оваа година. Се шпекулираше дека Хари и Меган побарале одложување поради негативните реакции за петтата сезона на „The Crown“, која треба да излезе на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Леонардо ДиКаприо и Џенифер Лоренс прв пат заедно на филм

Нетфликс го објави првиот трејлер за Don’t Look Up, црна комедија со научно-фантастични елементи, во која играат Леонардо Ди Каприо и Џенифер Лоренс. Освен нив, во филмот играат и многу други холивудски sвезди, како Мерил Стрип, Тимоти Шалејм, Џон Хил, Кејт Бланшет, Тајлер Пери и Аријана Гранде. Филмот е во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја симулацијата на најјакиот земјотрес во Петриња

Резултатите покажуваат колку структурата на почвата влијае на комплексноста на ширењето на сеизмичките бранови На Фејсбук страницата на „Геофизика во живо“ е објавена симулација за време на најсилниот земјотрес во Петриња на 29. декември. Симулацијата е направена од докторантката Хелена Латечки под водство на доц. д-р с.ц. Јосип Стипчевиќ од …

Повеќе »

За овие 3. хороскопски знаци декември ЌЕ БИДЕ ПОСЕБЕН: Животот значително ќе им се подобри

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Последниот месец од оваа бурна година ќе заврши среќно и успешно за 3 хороскопски знаци, на кои ѕвездите ќе им донесат неверојатни успеси и среќа на сите можни полиња. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новиот филм на „Дизни“ е најдобрата работа што се случила во 2020

Новиот филм за суперхерои на „Дизни“, „Free Guy“ („Слободен човек“) со Рајан Рејнолдс и Џоди Комер во главните улоги е најдоброто нешто што се случи во 2020 година. Иако првично требаше да излезе на почетокот на јули оваа година, премиерата на оваа смешна акциона комедија е одложена за декември годинава. …

Повеќе »

Какво време да очекуваме до крајот на годината?

Во последните денови од оваа 2018 година ќе имаме претежно стабилно и суво време. Температурите на воздухот ќе имаат незначитален пораст но ќе бидат околу просекот за овој дел од годината. Времето ќе биде сончево, повремено со мала и умерена облачност додека во сабота и повторно во понеделник ќе дува …

Повеќе »

Што ви подготви Јавна соба за последните денови во декември?

Оваа седмица имаме: 26.12. // 20:30 – Хуманитарна Забава X2 Хуманитарна забaва за собирање на средства наменети за деца кои живеат во социјално загрозени семејства. facebook event link 27.12. // 21:30 – Четврток во Јавна Соба Џез концерт со празнични вибрации. facebook event link 28.12. // 17:00 – Петок после …

Повеќе »