Tag Archives: дедо мраз

(ФОТО) Срцепарателно писмо до Дедо Мраз: Желбата на девојчето расплакала многу луѓе

Несебично осумгодишно девојче од Велика Британија има само една желба за Божик и допрела илјадници луѓе ширум светот. Во срцепарателното писмо до Дедо Мраз, таа изјавила дека не сака никакви подароци, туку нешто сосема друго. „Драг Дедо Мраз, сè што сакам за Божик е светот да се врати во нормала. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Славниот глумец во нова божиќна реклама:„Да се потсетиме едни со други на она што е навистина важно!“

Во новата реклама со божиќна тематика славниот актер, Стив Карел се појавува во костум на Дедо Мраз. Рекламата се вика „Најголемиот подарок“, а на него се гледа како им кажува на џуџињата дека „обичните подароци нема да бидат доволни после ваква година“. Сепак, џуџињата наоѓаат начини да ја вратат Божиќната …

Повеќе »

Белгиската влада му пишала на Дедо Мраз:„Носи маска, миј ги рацете!“

РЕСТРИКТИВНИТЕ мерки низ цела Европа ги условуваа владите на многу земји да даваат упатства на секој што носи костуми на Дедо Мраз да се држат на дистанца и да носат маски… Властите на Европската унија се обидуваат да им овозможат на граѓаните да го слават Божиќ во кругот на семејството …

Повеќе »

Уапсен Дедо Мраз: Ограбил банка па парите ги фрлал на минувачите извикувајќи „Среќен Божик!“

Маж со бела брада е уапсен со кауција од 10.000 американски долари за ограбување банка во Колорадо и фрлање украдени пари во воздухот со извиците „Среќен Божиќ“ кон минувачите, објавија во вторникот полицијата и локалните медиуми… Дејвид Вејн Оливер (65) бил уапсен во близина на кафулето Старбакс откако ограбил банката„ …

Повеќе »

(ФОТО) Дедо Мраз живее во Канада и редовно плаќа данок: Официјални лица потврдиле дека славните баба и дедо живеат во оваа држава – на Северниот пол!

Иако повеќето возрасни во светот не веруваат во добронамерниот дедо кој цела година ги набљудува децата и го оценува нивното однесување за да на крајот на годината ги награди, канаѓаните со гордост тврдат дека тој постои и дека е канадски државјанин. Ова го потврдиле официјалните лице во Канада. „Како што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со скриена камера сакал да го сними Дедо Мраз: Луѓето не престануават да се смеат на снименото!

Едно љубопитно дете одлучило да „го улови“ Дедо Мраз па под елката поставил iPad за да го сними моментот кога тој со вреќа со подароци се спушта низ оџакот. Но, добил нешто одвратно – буквално! Неговиот iPad не го „фатил“ Дедо мраз со подароците, но ја решил мистеријата кој „се …

Повеќе »

(ФОТО) Писмо до Дедо Мраз: Само искрени желби за неопходни нешта – предност имаат добрите луѓе!

Кога сакате да испратите писмо до Дедо Мраз треба да имате предвид дека е многу зафатен човек. Сите знаеме дека живее во лапонија, поточно во Рованиеми, каде можете да го посетите во неговата канцеларија. Дедо Мраз и неговата прва дама Ако Лапонија е многу далеку за вас оваа година но …

Повеќе »

„Улица на радоста“ од 23. до 31. декември на Плоштад Македонија

Град Скопје со радост ве поканува на „Улица на радоста“, од 23. до 31. декември, заедно да ја почувствуваме новогодишната магија и да споделиме радосни моменти со Дедо Мраз, Белата и Црната кралица, џуџињата и ангелите и новогодишната музичка парада. На Плоштад Македонија ве очекуваме и на новогодишниот базар каде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дедо Мраз дојде во Лапонија:„Небото ги менуваше боите а потоа одеднаш се слушна – бум!“

Атле Стаалесен, новинар на весникот „Barents Observer“, во Лапонија, регионот на Дедо Мраз, сведочел на необична појава. Тој тврди дека видел огромна огнене топка, која е најверојатно метеор… „Возејќи се во темница не гледавме многу пред нас, само колку да можеме да возиме“ ја започнува својата приказна Атле Стаалесен, кој …

Повеќе »