Tag Archives: давид темелков

(ВИДЕО+ФОТО) Давид Темелков го промовирал новиот албум но и љубов!

Давид Темелков, младиот македонски музичар кој кариерата ја гради во Хрватска, синоќа одржал промоција на неговиот прв албум „Дишам за нас“… Подршка му пружила девојката, водителка на СМС и некогаш прва придружничка на Мис Универс на Хрватска, Елена Јунг, со која е веќе неколку години во врска. На промоцијата Давид …

Повеќе »

(ВИДЕО) Давид Темелков полека но сигурно гради успешна кариера во Хрватска:„Чувај ме боже“ ги воодушеви фановите!

„Ова е песна со која Рус и јас се запознавме, а започнавме убава соработка. Се надевам дека ќе го најде патот до срцето на публиката“, вели Темелков. Поп-пејачот Давид Темелков, кој се прослави како успешен учесник во втората сезона на музичкото шоу „Икс фактор“ неодамна ја издаде својата нова песна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонецот, Давид Темелков, кој два пати ја измами смртта, гради успешна кариера во Хрватска:„Оваа песна обединува од Охрид до Истра“

За Давид Темелков првпат слушнавме пред три години на „Икс фактор“ кога стаса до финалето. Се обиде тука да работи на кариерата но потоа реши да оди во Хрватска и да ја зпочне сорабтката со Мирослав Рус… Но, она што е карактеристично за овој успешен и талентиран македонски пејач е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Давид Темелков „се вљубил“ на снимањето на спотот во Венеција

Давид Темелков, наводно, се вљубил во ’главната глумица’ од својот нов спот… Улиците и каналите на градот на љубовта, изминатите денови „сведочеле“ на страсните прегратки и нежности на Давид Темелков и атрактивната Сара Спинчиќ. Наводно, за време на снимањето на спотот за песната „Љубави“ во која Сара ја има главната …

Повеќе »