Tag Archives: дарко лазиќ

Дарко Лазиќ ја открил диетата со помош на која ослабнал 60. КИЛОГРАМИ!

Популарниот пејач, по долгогодишно борење со килограмите, конечно ја донесе својата линија до совршенство. Дарко Лазиќ во изминатите неколку месеци успеа да истопи 60. килограми. Пејачот имал операција на желудникот, по што морал да помине на специјална диета. Вовел висококалорична храна, како што е путер, потоа високо протеинска храна како …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа глетка ги израдувала фановите: Фотката на која Дарко Лазиќ стои сите ги воодушевила!

Познатиот фолк пејач Дарко Лазиќ, ја напуштил бањата за да Божик го мине со семејството. Пејачот во договор со лекарите одлучил Божик да го мине во семејниот дом со своите најблиски. Дарко при излегувањето од болница бил видно расположен и насмеан, а во оваа пригода првпат пред камерата, станал од …

Повеќе »

(ФОТО) Докторот „се излајал“:“Се бориме да му ја спасиме ногата на Дарко!“

Дарко на лекарите планира да им се заблагодари со настап на божикната прослава во бањата, а тие велат дека нема потреба толку да се напрега за да им пее…Засега терапиите помогнуваат… Дарко Лазиќ (27) има оштетување на нервите на десната нога поради што секој ден оди на електростимулации, открил главниот …

Повеќе »

(ФОТО) Свршеницата на Дарко Лазиќ објавила прва фотка со него:„Мојот живот!“

Како што пишуваат српските медиуми пејачот планира Марина да роди во една од најдобрите болници во Швајцарија и таму да продолжат да живеат. Дарко имал многу пријатели во Цирих кои ќе му понудат „кров над глава“ и ќе му излезат во пресрет… Откако мајката објавила фотографија со фолк пејачот Дарко …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка чие дете умрело со својот статус ја вознемирила Србија: „Оставивте мојата ќерка Наѓа (2) да умре, а Дарко Лазиќ е битен бидејќи е познат!“

„Да имав пари или да бев славна како Дарко Лазиќ можеби лекарите повеќе ќе трчаа, свикуваа конзилиуми и донесуваа стручњаци за моето дете и можеби таа денес би била жива. Наѓа умираше, а јас можев да ја посетам најмногу два пати дневно и ништо не можев да направам. Дали неговиот …

Повеќе »

(ФОТО) „Нарко дилер“ дошол во болница: Дарко Лазиќ се бори за живот а бара дрога!

Во понеделникот медицинска сестра, првпат, забележала непознат маж во триесеттите години како се обидува да влезе во собата на Дарко Лазиќ. Таа веднаш му пришла и го прашала кај кого дошол… Лекарите кои се во клиничко-болничкиот центар во Земун во последен момент спречиле непознат маж да влезе во просторијата за …

Повеќе »

(ФОТО) Дарко Лазиќ се разбудил од индуцирана кома:Сега слуша но не реагира

Свршеницата Марина Гагиќ и кумата Андреана Чортан излегле добро расположени после посетата на Дарко. Како што рекол извор за српските медиуми, Сарко сега може да слуша што се случува околу него… Фолк пејачот Дарко лазиќ (27) кој на 23. октомври доживеал тешка сообраќајна несреќа, лекарите го разбудиле од индицираната кома. …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот пејач го чека долго и бавно опоравување: Лекарите внимателни со прогнозите – – без говор и самостојно одење!

Дарко Лазиќ првиот ден од викендот во хируршкиот шок центар во КБЦ „Земун“ го минал во стабилна состојба, без промени кои се опасни по живот. Сепак, кога станува збор за опоравувањето на фолк пејачот, кој во вторникот имал тешка сообраќајна несреќа лекарите и понатаму се многу загрижени. На Дарко лазиќ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Желбата за брзо возење може да го чини живот: Популарниот пејач се фалел со вратоломиите

Српските медиуми пишуваат дека фолк пејачот Дарко Лазиќ, кој поради брзо бозење доживеа тешка сообвраќајна несреќа и во болница во Белград се борат за неговиот живот, отсекогаш сакал брзи возења со мотори и автомобили. Се’ сакал да „документира“ и става на својот профил на социјалните мрежи… Фолк пејачот Дерко Лазиќ …

Повеќе »