Tag Archives: дарко димитров

(ВИДЕО+ФОТО) Марија Спасовска со „Дома“ и извонредна изведба испраќа моќна порака!

Песната „Дома“ во изведба на Марија Спасовска со која Македонија ќе се претстави на Детската Евровизија во Минск, Белорусија на 25.ноември оваа година е веќе објавена на официјалниот канал на Junior Eurovision Song Contest Музиката и аранжманот на песната се дело на Дарко Димитров, а текстот го напишаа Елена Ристеска …

Повеќе »

Дарко Димитров на „Песна на Евровизија“ со две земји

На фестивалот „Беовизија“ во Белград беше избран српскиот претставник за Евровизија. Најмногу гласови од стручното жири и СМС-гласови од публиката добија Сања Илиќ и „Балканика“. Тие ќе ја пеат песната „Нови деца“. Аранжер на песната е Дарко Димитров. Тој на песната соработуваше со Сања Илиќ и Татјана Карајанов, кои ја …

Повеќе »