Tag Archives: дарко димитров

(ВИДЕО) МРТ ја промовираше „Животот е пред мене“ за Јуниор Евросонг: Уживајте во прекрасната песна и спот со Лара, Јован и Ирина!

Синоќа во вториот дневник на МРТ беше промовирана песната „My life ahead of me” (Животот е пред мене), тема со која Лара Трпческа, Јован и Ирина ќе ја претставуваат Македонија на Јуниорскиот Евросонг во Ереван. Лара, Јован и Ирина со песната „Животот е пред мене“ чиј автор е Симон Трпчевски, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска и Дарко Димитров ја подготвија „Број еден“: Тема која сигурно ќе ви ги разубави тмурните денови – Ведрина и врвна изведба!

Корона и карантин – ништо нема да ви биде тешко ако ја слушате новата песна „Број еден“ на Марија Спасовска… Марија Спасовска и Дарко Димитров повторно ја будат македонската музичката сцена со новата модерна тинејџ песна “Број еден”. Марија со нов стил, овојпат како автор на музиката и текстот во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дарко Димитров:„Секое утро станувам и си велам дека јас сум никој и ништо, па ослободен од мислите почнувам да работам од нула!“

Композиторот и продуцент Дарко Димитров, раскажува за српската песна за Евросонг, како ја запознал сопругата Маја пред 30. години, за децата и татко му Славе Димитров, како сакал да биде режисер, а не музичар, но и за ѕвездите со кои снима, што ги советувал Цеца и Анастасија кога ја снимале …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ: Антониа Гиговска во „Крива сум“ донесува повеќе од тоа!БРАВО!

Се вели цело е кога има се, но Антониа Гиговска во новата нумера „Крива сум“ има и повеќе од цело… Како што вели нејзината професорка по пеење, Ана Костадиновска „Порасна детулето“, така и Антониа во оваа најнова песна ги покажува своите вистински квалитети, големини, емоции… Текстот на Игор Џамбазот (уште …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска подготви нова песна …И’, сигурно ќе ви се допадне!

Можеби најдобрата пејачка на „Песна на евровизија 2019“, нашата Тамара Тодевска која го оствари историскиот пласман за Македонија на овие музички натпревари и не е толку присутна на мак – поп сцената, поради настапите во Португалија, Данска…но затоа со својот тим подготви нова песна… View this post on Instagram #monsters …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ВРЕДИ ДА СЕ СЛУША – Лина Пејовска успешно понатаму: „Нека те боли“ за нова потврда на нејзините квалитети!

Девојчето полека расте, се разубавува и снима нови песни кои сигурно ќе остават трага на македонската поп сцена. „Нека те боли“, најновата песна што ја пее Лина уште еднаш ги потврдува нејзините гласовни но и интерпретаторски квалитети. После првите тактови се чувствува дека Лина пее нов хит кој го промовираше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара ја најави промоцијата на „Proud“ вечерва на МРТ: Погледнете какви песни испратија неколку земји од регионот!

Очите на музичката јавност се вперени во Тамара Тодевска и нејзиниот тим кои ја подготвија песната со која нашата земја ќе се претстави на „Песна на Евровизија“ во Израел… Како што беше најавено промоцијата на песната ќе се изврши денеска во централниот дневник на МРТ.И’, додека што ќе донесе „Proud“ …

Повеќе »

(ФОТО) Се „крчка“ евровизиската „Proud“ на Тамара: Ветениот термин помина – Кога конечно ќе ја чуеме?

При најавата на дневникот на МРТ дека Тамара Тодевска е избрана за претставничка на Македонија на „Песна на Евровизија“ во Израел беше најавено дека песната ќе ја слушнеме во втората половина на февруари (најавата беше на осми минатиот месец). Но, помина и март а од песната ниту трага ниту глас… …

Повеќе »

Тамара Тодевска во Тел Авив ќе пее „Proud“

Песната со работен наслов „Proud“ на авторскиот тим во состав Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветкоски во изведба на Тамара, ќе ја претставува Македонија на годинашниот Избор за песна на Евровизија во Тел Авив, Израел. Ова беше одлучено од консултативното тело на МРТ по иницијатива на Тамара на вчерашното …

Повеќе »