Tag Archives: дарио панковски

(ФОТО) Дарио наскоро треба да не израдува со една „предновогодишна“!

Дарио Панковски откако се посвети само на музиката не престанува со работа… По успешните настапи низ Македонија, а во сабота е во Скопје во ноќниот клуб „PURE“, во исто време поодготвува и една нова песна. Како што наведе на Фејсбук, во студиото на Кристијан Габровски се подготвува една „предновогодишна“… Познавајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дарио ја претстави новата балада „Какви се овие времиња?“

На неколку месеци Дарио Панковски промовира нова песна, а откако потполно се посвети на неговата најголема љубов – музиката – се поприсутен е и на сцените… Неговата најнова балада „Какви се овие времиња“ ја претстави едноставно и од срце: „Напишана од срце, отпеана со душа. За СИТЕ НАС! ‘Ги носам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИНТЕРВЈУ – Дарио Панковски: Каде е тој има само насмевки – „Кој чека ќе дочека“ – Весели ноти и оптимизам!

„Е па драги луѓе, ви ја претставувам мојата нова песна “КОЈ ЧЕКА ЌЕ ДОЧЕКА”. Песна за нови почетоци, песна за поубава иднина, песна за сите нас, весела, среќна, опуштена и по малку хумористична. Искрено се надевам дека наскоро сите заедно ќе дочекаме пак да се радуваме на свадби, родендени, забави …

Повеќе »

Колку чини песна во Македонија: Дарио и Принц ќе добијат по 9.000 евра – музички субвенции

И покрај незадоволството и критиките од публиката, но и но и кај повеќето автори, пејачи и продуценти кои најмногу реагираа на начинот на кој се одбира комисијата која одлучува за субвенционираните песни продолжува „наградувањето“ песни кои никој не ги слуша… Пред неполни два месеца од Министерството за култура најавија дека …

Повеќе »