Tag Archives: даниел рикиардо

(ВИДЕО+ФОТО) Рикардо најдобар во Монца – трката ја одбележа сударот на Хамилтон и Ферстапен

Возачот на Мекларен приреди сензација во трката за Големата награда на Италија… Големата сензација беше забележана на Големата награда на Италија во Монца, каде победата ја однесе возачот на Мекларен, Даниел Рикардо. Тој славеше пред тимскиот колега Ландо Норис и возачот на Мерцедес, Валтери Ботас. Oh yes 👟🍾#ItalianGP 🇮🇹 @danielricciardo …

Повеќе »

(ФОТО) Формула 1 – ГН на Кина:Рикиардо до голема победа, Фетел најголем губитник!

Откако Верстапен се прецени во обидот да го претекне Хамилтон и ја напушти патеката, Даниел Рикиардо со извонредно и прецизно возење почна да напредува. Најпрво го помина Хамилтон, потоа и Фетел, за на крајот да го „реши“ и Ботас и да стигне до првата позиција и голема победа. Даниел Рикиардо …

Повеќе »