Tag Archives: чудо

(ВИДЕО) ЗА ВОСХИТ – Направил куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Никој не може да поверува како ова му успева!

Каде има волја има и начин… Овој човек со таква упорност прави куќи „среде никаде“ и користи само стап. Неговиот начин на градење, вештина и способност наишол на одобрение од експерти за градежништво, низ целиот свет. Само погледнете како тој од кал направил куќичка со базен на место каде што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Госпоѓа (85) го имала ова на грбот: Кога докторката го извадила ќе видите зошто оваа снимка ја прегледале скоро 34. милиони луѓе

Госпоѓа која има 85. години одлучила да се ослободи од црната бемка која веќе некое време и била на горниот дел од грбот. Погледнете зошто оваа снимка е прегледана скоро 34. милиони пати.

Повеќе »

(ФОТО) ПОКРАЈ СИТЕ ПРОБЛЕМИ – Првата седморка во светот наполниле 21. година: Погледнете како денес изгледаат!

Боби МекКауги и нејзиниот сопруг Кени имале една ќерка кога решиле да пробаат со третман на урофолитропин за да бидат сигурни дека повторно ќе зачнат и следниот пат. Тоа е лек за стимулација на овулацијата што дополнително ја подготвува жената за бременост. Во нивниот случај, третманот функционирал дури и подобро …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДОТО НА ВОЛКСВАГЕН: „Голф 2“ без никаков проблем вози по поплавена улица

Неверојатно видео се појави на социјалните мрежи. Втората генерација на Голф има посебен статус меѓу љубителите на овој модел на овие простори. Се верува дека овој автомобил е семоќен, а се чини дека тоа верување е сосема оправдано. Ова видео е објавено на социјалната мрежа Твитер се гледа автомобил Голф …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО ПРЕД ВЕЛИГДЕН – Во Колумбија „ликот на Исус се појавил на дрво“: Луѓе го напуштале карантинот за да го видат чудото

„Група луѓе се собра овде за да го видат она за што веруваат дека е ликот на Исус. Се чини дека заборавија на коронавирусот и гледаа само во дрвото“ Голем број верници ја прекршиле одредбата за карантин во Колумбија за да го видат како што тврдат „ликот на Исус“ на …

Повеќе »

(ФОТО) Кинез не дозволил паниката поради коронавирусот да му ги поремети животните навики

Овој Кинез со крајно необичен изум е снимен во подземната железница каде ги пленел погледите на зачудените патници. Очлигледно е дека сака да се заштити од коронавирусот, но притоа и’ непречено да ужива во своите нездрави навики.

Повеќе »

(ВИДЕО) Да се има вакво куче е вистинско богатство: Сам избира намирници и купува во продавница а само да видите како плаќа на касата!

Ваквите кучиња се навистина вистинска реткост…Во што се разликуваат од своите четириножни другари? Пред се затоа што можете да го поведете во продавница и тој сам од полиците ќе ги зема неоходните намирници и ќе ги става во корпа…А, плаќањето на каса за него е вистинска леснотија…

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали му исполнила три желби? Кога ќе видите што овој човек и прави на златната рипка и вие ќе посакате!

Златно рипче исполни ми ги моите три желби! Многумина од нас сонуваат за оваа реченица, но овој човек ја става во акција. Имено, тој има златно рипче како свое милениче и може да го „фати“ секој ден. Сепак, тој прави нешто сосема друго. Секој ден неговото рипче добива посебен третман, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бил сензација бидејќи е роден со 7. килограми – Погледнете го денес!

Во 1983. година Кевин Кларк бил вистинска сензација поради тежината со која се родил. На раѓањето тежел 7,3 килограми. Гигантското бебе израснало во гигант Кларк денес има 35. години, висок е 205. сантиметри, има 136. килограми и носи чевли број 51. Минувачите гледаат во него подеднакво шокирани како кога бил …

Повеќе »