Tag Archives: чудо

(ВИДЕО) ПРЕД И ПОСЛЕ – КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА: На фризер дошла со „грмушка“ на главата! Дали е ова истата девојка?

Многумина од нас често размислуваат дали да ја скратат косата и да направат промена. Честопати се двоумиме бидејќи не сме сигурни дали е тоа добра идеја или не. Меѓу нас има и такви кои се малку похрабри, па затоа често прават драстични промени, но честопати се разочаруваат во моментот кога …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – СЕ ПОДГОТВУВАЛЕ ДА ГО ИКСЛУЧАТ ОД АПАРАТИТЕ, А ПОТОА ТРЕПНАЛ: Се случило чудо – почнал сам да дише…

Младиот Британец, Луис Робертс (18) од Лик во Стафордшир, бил прогласен за мртов по тешка сообраќајна несреќа, сепак, кога лекарите биле подготвени да го исклучат од апаратите, тој започна да дише самостојно! Робертс бил удрен од комбе на 13. март и претрпел катастрофални повреди на главата. Четири дена подоцна, на …

Повеќе »

(ФОТО) Ја викаат нов АЈНШТАЈН! Оваа девојак го одбила газдата на АМАЗОН, а со 13. години сама направила авион!

На 13-годишна возраст, Сабрина Гонзалес Пастерски направила авион, со кој летала самостојно како четиринаесетгодишна. Докторирала физика на 21. година, а нејзината работа ја цитирал и самиот Стивен Хокинг. Денес, овој теоретска физичарка, чие тесно поле е високоенергетска физика, ја нарекуваат нов Ајнштајн. Стивен Хокинг Дури и за време на своите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечка бркала маж по центарот на градот

Вознемирената мечка е снимена како трча по еден човек по улиците на ладен сибирски град. Невообичаената ситуација се случила во местото наречено Нижневартовск (Западен Сибир). Имено, локалното население се збунило кога видело мечка како брка човек во центарот на градот со околу 280.000 жители и без никаква шума наоколу. Се …

Повеќе »

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како е да растеш во сиромаштија. Тие знаат како е кога едноставно не можете да добиете нешто како дете, тие знаат како е да се врзуваат крај со крај од најмала возраст. Постојат некои навики кои …

Повеќе »

ГОЛЕМО ЧУДО ВО ГРЦИЈА: Иконата на Богородица Утешителка солзи веќе 4 месеци!

Во новото издание на интернет публикацијата на црквата Свети Димитрија во Виронас, Грција, објавено е дека иконата на Пресвета Богородица Утешителка не престанува да солзи веќе четири месеци. Во средината на септември 2020. година, кога започнало солзењето, епархијата Кесарија, Виронас и Имитос официјално објавија чудо по повод овој настан. За …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е – Луѓето се чудат на фотка од еден хрватски трговски центар:„Сигурно е обложување…“

Обожаватели на Фејсбук страницата „Дневна доза на просечен Далматинец“ веќе се навикнати на фотографии од необични сцени од Далмација, но многумина се изненадиле кога виделе фотографија направена во трговски центар. “Сигурно е облог. Го води момчето на поводник”, стои покрај фотографијата на која се гледа како девојче од позади води …

Повеќе »

(ФОТО) Чудесно дрво кое живее против сите правила на природата

Иако го нарекуваат Дрво на животот, најчесто прашање што оди со ова дрво е – како воопшто е сè уште живо. Имено, тоа потсетува на човек на кого некој му ја оддели земјата под нозете, при што секоја одеи на своја страна, во шпага. Вака ова дрво виси во воздухот, …

Повеќе »

(ФОТО) ЧУДО ИЛИ ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН ВО КАЗАЊ: Во заледеното езеро се прикажале Богородица и Исус!

Во манастирот Раифски во Казањ, блиското езеро се замрзнало, а на површината се појавиле фигури на светци. Чудо во Казањ или природен феномен? Оваа зима се појавиле неверојатни слики во замрзнатото езеро, како фрески какви се наоѓаат во манастирот. Станува збор за Богородица со Исус. Верниците се собираат, а сликите …

Повеќе »