Tag Archives: чудо

(ФОТО Галерија) Додека молерите ја варосувале црквата, се појавиле крстови – Вистинско чyдо во прилепско Обршани

Вистинско чудо се случило денеска во манастирската црква „Успение на Пресвета Богородица“ во село Обршани, кривогаштанско. Како што ни пренесоа очевидци, за време на варосувањето на црквата денеска, над прозорците и над вратата се појавиле крстови. Од управата на манастирот велат дека досега такво нешто немало, ниту пак претходно имало …

Повеќе »

ЧУДО НА ЗАПАЛЕН траект ВО ГРЦИЈА: Спасувачите пронашле жив патник два дена по пожарот, уште 11 се водат за исчезнати

ЕДЕН од патниците кои исчезнаа на траектот кој во петокот се запали во Јонското Море кај Грција е пронајден жив. Според Би-Би-Си, мажот бил забележан во предниот дел на бродот и стапил во контакт со спасувачите, изјавил службеникот на бродот. Единаесет лица се водат како исчезнати, додека повеќе од 270. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во сообраќајка останал без половина од автомобилот – излегол неповреден!

Следната дестинација на овој некогаш прекрасен автомобил ќе биде отпадот. Chevrolet Corvette Stingray C7 практично бил преполовен по сообраќајката која се случила во Роузвил, Калифорнија, но неверојатно е што возачот успеал да ја напушти патничката кабина без повреди. Деталите за тоа како се случила оваа несекојдневна несреќа не се целосно …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО – ЖЕНА ЗАБРЕМЕНИЛА НА 62. ГОДИНА, А 16. ПОСЛЕ МЕНОПАУЗАТА: „Сите ми рекоа дека сум стара за да се породам, а на мојот сопруг (72) му се восхитуваа!“

Една жена останала бремена 16 години по менопаузата! Има 62 години и тоа сознание е големо изненадување за Џени, која на социјалните медиуми се потпишува како Jennys.reviews, го опишала своето бебе како „чудо“. Бидејќи станува збор за геријатриска бременост, и таа и нејзиниот 72-годишен партнер кој бил подложен на вазектомија …

Повеќе »

(ВИДЕО) РОДИТЕЛИТЕ НАМЕСТО ДА ГИ ЧУВААТ ДЕЦАТА ОДЛУЧИЛЕ ДА СИ ИГРААТ: Близнаците не го тргнувале погледот од мама и тато а нивните „фаци“ се ТОТАЛЕН ХИТ!

Овие родители нашле начин како со чаша вино да уживаат во чува на децата. Имено, тие се обиделе да испијат нешто пред близнаците, од сосема необична поза. Жената седнала зад својот сопруг и се обидела да испие вино од чаша што тој ја ја држел во устата. Погледнете дали успеале, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕД И ПОСЛЕ – КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА: На фризер дошла со „грмушка“ на главата! Дали е ова истата девојка?

Многумина од нас често размислуваат дали да ја скратат косата и да направат промена. Честопати се двоумиме бидејќи не сме сигурни дали е тоа добра идеја или не. Меѓу нас има и такви кои се малку похрабри, па затоа често прават драстични промени, но честопати се разочаруваат во моментот кога …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – СЕ ПОДГОТВУВАЛЕ ДА ГО ИКСЛУЧАТ ОД АПАРАТИТЕ, А ПОТОА ТРЕПНАЛ: Се случило чудо – почнал сам да дише…

Младиот Британец, Луис Робертс (18) од Лик во Стафордшир, бил прогласен за мртов по тешка сообраќајна несреќа, сепак, кога лекарите биле подготвени да го исклучат од апаратите, тој започна да дише самостојно! Робертс бил удрен од комбе на 13. март и претрпел катастрофални повреди на главата. Четири дена подоцна, на …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е – Луѓето се чудат на фотка од еден хрватски трговски центар:„Сигурно е обложување…“

Обожаватели на Фејсбук страницата „Дневна доза на просечен Далматинец“ веќе се навикнати на фотографии од необични сцени од Далмација, но многумина се изненадиле кога виделе фотографија направена во трговски центар. “Сигурно е облог. Го води момчето на поводник”, стои покрај фотографијата на која се гледа како девојче од позади води …

Повеќе »

(ФОТО) Чудесно дрво кое живее против сите правила на природата

Иако го нарекуваат Дрво на животот, најчесто прашање што оди со ова дрво е – како воопшто е сè уште живо. Имено, тоа потсетува на човек на кого некој му ја оддели земјата под нозете, при што секоја одеи на своја страна, во шпага. Вака ова дрво виси во воздухот, …

Повеќе »