Tag Archives: чудо

(ВИДЕО) ЧУДО – ЖЕНА ЗАБРЕМЕНИЛА НА 62. ГОДИНА, А 16. ПОСЛЕ МЕНОПАУЗАТА: „Сите ми рекоа дека сум стара за да се породам, а на мојот сопруг (72) му се восхитуваа!“

Една жена останала бремена 16 години по менопаузата! Има 62 години и тоа сознание е големо изненадување за Џени, која на социјалните медиуми се потпишува како Jennys.reviews, го опишала своето бебе како „чудо“. Бидејќи станува збор за геријатриска бременост, и таа и нејзиниот 72-годишен партнер кој бил подложен на вазектомија …

Повеќе »

(ВИДЕО) РОДИТЕЛИТЕ НАМЕСТО ДА ГИ ЧУВААТ ДЕЦАТА ОДЛУЧИЛЕ ДА СИ ИГРААТ: Близнаците не го тргнувале погледот од мама и тато а нивните „фаци“ се ТОТАЛЕН ХИТ!

Овие родители нашле начин како со чаша вино да уживаат во чува на децата. Имено, тие се обиделе да испијат нешто пред близнаците, од сосема необична поза. Жената седнала зад својот сопруг и се обидела да испие вино од чаша што тој ја ја држел во устата. Погледнете дали успеале, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО, БОЖЈА ПОМОШ ИЛИ НЕШТО ТРЕТО: Огнената стихија на Евија го заобиколила манастирот Свети Давид чии монаси одбиле да се евакуираат!

Ситуацијата е драматична во Грција, каде со денови избувнуваат големи пожари. Последниот пожар избувна на островот Евија, а пламенот што се ширел ги принудил властите да наредат нова евакуација на населението на север. Пожарникари, противпожарни авиони, општински екипи и волонтери се обидуваат да го локализираат пожарот што вчера избувна во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕД И ПОСЛЕ – КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА: На фризер дошла со „грмушка“ на главата! Дали е ова истата девојка?

Многумина од нас често размислуваат дали да ја скратат косата и да направат промена. Честопати се двоумиме бидејќи не сме сигурни дали е тоа добра идеја или не. Меѓу нас има и такви кои се малку похрабри, па затоа често прават драстични промени, но честопати се разочаруваат во моментот кога …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – СЕ ПОДГОТВУВАЛЕ ДА ГО ИКСЛУЧАТ ОД АПАРАТИТЕ, А ПОТОА ТРЕПНАЛ: Се случило чудо – почнал сам да дише…

Младиот Британец, Луис Робертс (18) од Лик во Стафордшир, бил прогласен за мртов по тешка сообраќајна несреќа, сепак, кога лекарите биле подготвени да го исклучат од апаратите, тој започна да дише самостојно! Робертс бил удрен од комбе на 13. март и претрпел катастрофални повреди на главата. Четири дена подоцна, на …

Повеќе »

(ФОТО) Ја викаат нов АЈНШТАЈН! Оваа девојак го одбила газдата на АМАЗОН, а со 13. години сама направила авион!

На 13-годишна возраст, Сабрина Гонзалес Пастерски направила авион, со кој летала самостојно како четиринаесетгодишна. Докторирала физика на 21. година, а нејзината работа ја цитирал и самиот Стивен Хокинг. Денес, овој теоретска физичарка, чие тесно поле е високоенергетска физика, ја нарекуваат нов Ајнштајн. Стивен Хокинг Дури и за време на своите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечка бркала маж по центарот на градот

Вознемирената мечка е снимена како трча по еден човек по улиците на ладен сибирски град. Невообичаената ситуација се случила во местото наречено Нижневартовск (Западен Сибир). Имено, локалното население се збунило кога видело мечка како брка човек во центарот на градот со околу 280.000 жители и без никаква шума наоколу. Се …

Повеќе »

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како е да растеш во сиромаштија. Тие знаат како е кога едноставно не можете да добиете нешто како дете, тие знаат како е да се врзуваат крај со крај од најмала возраст. Постојат некои навики кои …

Повеќе »

ГОЛЕМО ЧУДО ВО ГРЦИЈА: Иконата на Богородица Утешителка солзи веќе 4 месеци!

Во новото издание на интернет публикацијата на црквата Свети Димитрија во Виронас, Грција, објавено е дека иконата на Пресвета Богородица Утешителка не престанува да солзи веќе четири месеци. Во средината на септември 2020. година, кога започнало солзењето, епархијата Кесарија, Виронас и Имитос официјално објавија чудо по повод овој настан. За …

Повеќе »