Tag Archives: чудо

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – Неговата мајка била изложена на ЗРАЧЕЊЕ ВО ЧЕРНОБИЛ, па се родил БЕЗ НОЗЕ и без една рака… ГО ОСТАВИЛА ВО ДОМ ЗА СИРАЦИ, а потоа…

Тим Мејсон (25) вели дека и покрај тоа што има само еден екстремитет, сепак може да трча, да готви, да танцува, да го шета своето куче и да живее самостојно. Тој, исто така, ја отфрлил својата протетика на млада возраст и рекол дека тие го спречуваат да биде тој и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМА – ШЕТАЛ ПО ЖЕЛЕЗНИЦА И СНИМАЛ ВИДЕО ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Толку се занел што не слушнал како доаѓа возот! Брутална снимка од несреќа на индиски тинејџер!

Тинејџер од Индија преживеа нешто што многумина би рекле дека е невозможно. Имено, на него удрил воз додека снимал видео за социјалните мрежи. Ова вознемирувачко видео го објавија медиумите ширум светот. На видеото може да се види како Акшај Раџ (17) оди покрај шините додека снима видео за Инстаграм. Сепак, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛМАНОТ МУ СЕ СМЕЕЛ – Новата ѕвезда на „Челзи“ ја изведе најсрамната „паненка’, гледачите не можеа да се изначудат

Новата ѕвезда на Челзи, Конор Галагер, е автор на еден од најлошите пенали што сме ги виделе во последните години. На натпреварот против Шарлот тој прописно се обрукал. Галагер, дете на клубот од Стемфорд Бриџ, минатата сезона ја мина на позајмица во Кристал Палас, каде со фантастични настапи се стекна …

Повеќе »

ПОЗНАТАТА МИС РОДИЛА ДЕТЕ ПО 14 СПОНТАНИ АБОРТУСИ! И кажале дека поради ОВА никогаш нема да може да забремени, а потоа се случило ЧУДО!

Ирската манекенка Росана Дејвисон беше Мис на светот во 2003. година. Таа денес е среќна и горда мајка на три деца, но самиот пат до мајчинството не и бил нималку лесен и едноставен. Таа и нејзиниот сопруг Веса Квике ги добија близнаците Хуго и Оскар пред две години, додека нивното …

Повеќе »

(ФОТО) Поради екстремната суша, од Тигрис испливал град стар 3.400 години

ПО неколку месеци екстремни суши во Ирак, изгубениот град стар 3.400 години повторно се појавил и експертите го прогласиле за археолошко чудо. Како една од земјите најтешко погодени од климатските промени, температурите во Ирак се искачиле до 45 ° C, не оставајќи им на жителите друг избор освен да црпат …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Додека молерите ја варосувале црквата, се појавиле крстови – Вистинско чyдо во прилепско Обршани

Вистинско чудо се случило денеска во манастирската црква „Успение на Пресвета Богородица“ во село Обршани, кривогаштанско. Како што ни пренесоа очевидци, за време на варосувањето на црквата денеска, над прозорците и над вратата се појавиле крстови. Од управата на манастирот велат дека досега такво нешто немало, ниту пак претходно имало …

Повеќе »

НЕ ГИ ЈАДИ ТИЕ Г**НА! Со фотографија од венчавката го шокирал интернетот!

Голем број коментари на социјалните мрежи предизвика фотографија од свадба во Америка, на која гостинот забележал сцена од јадење кое му било послужено. Корисник на социјалната мрежа Твитер објавил слика покрај која напишал „од американска свадба“. Не се знае дали било само предјадење, но што и да било на ниту …

Повеќе »

(ФОТО) Многумина воздивнувале по познатата актерка: Лекарите и соопштиле ТАЖНА вест, а потоа се случило ЧУДО!

Една афера променила сè… Актерката Сузан Сарандон денес има 76 години. Од моментот кога застана пред камерата, ја маѓепса публиката, а и во седмата деценија го задржа статусот на секс симбол. View this post on Instagram A post shared by Susan Sarandon (@susansarandon) Сузан како девојче дознала дека има ендометриоза, …

Повеќе »

ЧУДО НА ЗАПАЛЕН траект ВО ГРЦИЈА: Спасувачите пронашле жив патник два дена по пожарот, уште 11 се водат за исчезнати

ЕДЕН од патниците кои исчезнаа на траектот кој во петокот се запали во Јонското Море кај Грција е пронајден жив. Според Би-Би-Си, мажот бил забележан во предниот дел на бродот и стапил во контакт со спасувачите, изјавил службеникот на бродот. Единаесет лица се водат како исчезнати, додека повеќе од 270. …

Повеќе »