Tag Archives: чудесно бебе

Чудесното бебе родено со само 453 грама после 133 дена минати во болница си оди дома

КОГА е роден во 22-та недела од бременоста, лекарите предвиделе дека нема да преживее. Но, малиот Расел храбро се борел и докажал дека не се во право. На 1. октомври, четири месеци по раѓањето, тој бил пуштен дома. Мајката на Расел, Наташа Вилијамс се породила во болницата Тулан Лејксајд во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) На предвреме роденото бебе му се гледале мозокот и вените: Никој не верувал дека ќе преживее – еве како изгледа денес!

Повремено се раѓа и’ бебе кое ги победува сите мрачни прогнози, па со право го носи прекарот “чудесно дете”… Предвременото раѓање на детето е една од најстрашните работи која може да им се случи на родителите. Предвременото раѓање е проследено со цела низа здравствени компликации кои може да го загрозат …

Повеќе »