Tag Archives: чисти

(Рецепт) Куркумата го чисти лицето, отстранува акните и подмладува: Чудесен индиски зачин кој вашата кожа ја враќа во живот!

Куркумата е прав која често се користи во индија, како во исхраната така и за лекување на роблемите со кожата… Познато е дека оваа билка е вистински зачин за здравје, а многу е корисна и во служба на убавината. Турчинките миењето на телото го кренале на пиедестал на дружење, опуштање …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО Галерија) Големото срце на Рафа: За настраданите во поплавата ги отворил вратите на својата тениска Академија!

Островот Мајорка во четврток го погодија страшни поплави, кои придонесоа за големи штети на островот. За само неколкку часови наврнале големи количества дожд што предизвикало поплави. Рафа кој е роден блиску до поплавениот град, Сан Лоренцо, веднаш потрчал да помогне, но направил и нешто повеќе… За настраданите во поплавата ги …

Повеќе »

Рафаел Надал, наместо да одмора, помага на загрозените од поплавите на Мајорка

Мајорка во четврток го погодија страшни поплави, кои придонесоа за големи штети на островот. Шпанскиот тенисер Рафаел Надал веднаш се јави за помош и отиде да им помогне на загрозените од поплавите. Славниот тенисер покажа големо срце. Сан Лоренцо е еден од најпогодените од дождовите, а Надал е роден недалеку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја разликата помеѓу српски и јапонски воз

Возовите на Балканот се навистина во очајна состојба и многумина ги избегнуваат како средство за превоз на патници. Имаме стари пруги и многу стари и неисправни возови кои многу често доцнат и знаат да се расипат. На социјалната мрежа Фејсбук се појави видео на кое е направена споредба на брзините …

Повеќе »

Чај кој го намалува холестеролот, го чисти црниот дроб, го подобрува варењето

Овој чај е вистинска ризница на витамин Ц и ликопен, моќен антиоксиданс кој успешно го намалува зголемениот холестерол. Најдобар избор е за хипертоничарите бидејќи ефикасно го намалува крвниот притисок. За да се доведе до нормалните вредности, потребно е секој ден да пиете три шољички. Вкусниот и освежувачки чај од шипка …

Повеќе »

Чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам

Ова е рецепт кој го лекува целиот организам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 лимони 12 главички лук 1 кг мед 400 грама пченични никулци 400 грама ореви …

Повеќе »

(ФОТО) Двете страни на Златан Ибрахимовиќ: На теренот  е “ѕвер”, а во домот и’ чисти и готви!

Златан Ибрахимовиќ  наполни 36. години. Тој успеа да оствари блескава фудбалска кариера. Гол по гол, успех до успех… Зад Златан се нижат златни успеси, а покрај него веќе години наназад е неговата невенчана сопруга Хелена Сегер. Познатиот пар се запознал во 2003. година, а притоа ги дели 11.годишна разлика во …

Повеќе »