Tag Archives: чистење

(ВИДЕО+ФОТО) Манекенка ја открила рутината со која за 30. дена, на природен начин, го исчистила лицето од акни

Американската манекенка Бриана Лопез го исчистила своето лице од акни со помош на природни лековити производи. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија пред и после како и целосната метода која ја употребувала цел месец. Во замена на скапите и болните козметички третмани, моделот Бриана одлучила да се обиде на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Веднаш ќе пробате: Истурила Кока кола во тоалетна школка а резултатот ќе ве воодушеви!

Се чини дека ова видео на многу домаќинки ќе им го олесни животот… На пазарот има многу средства за чистење, но за ова веројатно не сте знаеле – до сега. Една жена долучила да земе шише кола и да ја истури во школката, а она што се случило на крај …

Повеќе »

(ФОТО) ДНК собираат ѓубре за да дадат пример:Предизвик за сите нивни колеги, сограѓани за будење на самосвеста!

Андреј и Панчо од ДНК често знаат да не изненадат со некоја нивна хуманитарна акција во која помогнуваат, но нивниот последен немузички потег е ЧИСТЕЊЕ! Да, чистење на шут и ѓубре во Бардовци… „Драги наши, денеска по 5 часа работа и собрани преку 50 кеси шут и ѓубре се решивме …

Повеќе »

(Рецепт) Лекува тврди петици и отстранува акни: Погледнете колку е моќен оризот во служба на убавината!

Освен хранливите и здравствени предности, оризот има и своја „бјути“ страна, па така е составен дел на многу козметички препарати… Оризот е една од намирниците која во домаќинствата на трпезата се наоѓа неколку пати неделно благодарение на благотворните влијанија на човечкиот организам. Поради големото количество антиоксиданси помогнува во негата на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Манекенка ја открила рутината со која за 30. дена, на природен начин, го исчистила лицето од акни

Американската манекенка Бриана Лопез го исчистила своето лице од акни со помош на природни лековити производи. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија пред и после како и целосната метода која ја употребувала цел месец. Во замена на скапите и болните козметички третмани, моделот Бриана одлучила да се обиде на …

Повеќе »

(ФОТО) Маска за лице со куркума: Брзи и ефектни резултати за акни, црвенило, темни флеки и брчки

Ова чудесна маска се состои од неколку едноставни и ефтини состојки, а главен меѓу нив е куркумата. Ова маска е одлична . Совршен производ за вашето лице. Пред нанесување на маската би било добро да носите облека на која не и пречи ако се изфлека. Добро би било и да …

Повеќе »