Tag Archives: чистење

За само неколку секунди: Со помош на овој трик рерната и стаклото на туш кабината ќе блеснат како никогаш порано!

Чистењето на стаклото на туш кабината може да биде вистински кошмар. Истото важи и за чистење на рерната на шпоретот. Но, една мајка открила генијален трик на Интернет со помош на кој ќе си ја скратите работата. За овој процес на чистење, потребен ви е сунѓер во кој ќе отсечете …

Повеќе »

Стручњаците советуваат: Вака најдобро ќе ги дезинфицирате ги кабините на автомобилите!

КАБИНАТА на автомобилот е едно од местата каде што е тешко да се задржи препораката за социјално дистанцирање,а што е со чистењето? Помалку е повеќе Оваа позната фраза е првиот совет на експертите од германскиот Институт „Роберт Кох“ (РКИ). Нивниот совет е да ја растоварите кабината колку што е можно …

Повеќе »

Дали се собувате пред влегување дома? Еве зошто е тоа важно…

Многу луѓе не гледаат голем проблем во тоа низ својот дом да одат во чевли, додека не други тоа им е незамисливо, и всушност се згрозуваат ако некој ја има таа навика Во многу култури обичај е да се собуете пред влегувањето во својот или туѓ дом. Во нашите краишта …

Повеќе »

Отстранува најголема маснотија: Исчистете ја рерната со само 3. состојки

Средството од само три состојки, кои се наоѓаат во секоја кујна, ќе направи чудо за вашата рерна. Потребно ви е: – сода бикарбона – вода – оцет Подготовка: измешајте ги овие три состојки, добро соединете да добиете налик на паста. Рерната нека е ладна. Со пастата убаво намачкајте ја рерната. …

Повеќе »

(Рецепт) Сите флеки од детска јакна ги исчистила во два потези: Сите мајки „полуделе“ по овој трик!

Оваа жена за да ја исчисти јакната употребила средства за чистење од кујната и била изненадена од ефектот… Честопати децата доаѓаат дома валкани откако играле надвор, па затоа е многу важно секој родител секогаш да има ефикасно средство за чистење за да ги отстрани тврдоглавите флеки од облеката. Една мајка …

Повеќе »

КОРИСНО – ЛЕСНО ОТСТРАНУВА: Со оцет отстранете го каменецот во туш кабината – ЕВЕ КАКО!

Со слични состојки можете да направите и одлично средство за бришење прозорци и огледала, само во смесата додајте вода… Каменецот и валканиците во туш кабината ќе ги отстраните лесно со мешавина на алкохолен оцет и течност за миење садови во машина, во сооднос – 75% и 25%. Состојките истурете ги …

Повеќе »

(ФОТО) КОЈ ГИ ЧИСТИ ТОАЛЕТИТЕ ВО ВИЕНА: Доволно е да ги прочитате ИМИЊАТА од овој список и СЕ’ ЌЕ ВИ БИДЕ ЈАСНО!

Во секоја голема компанија од внатрешноста на вратата на тоалетот е залепено парче хартија што можеби сте го забележале, а можеби и не. На неа се запишуваат чистачката кога ќе го исчисти тоалетот. Еден твитерџија објавил фотографија од таков труд, направена во Виена. Имињата кажуваат се’“, напишал тој. Во овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Госпоѓа (85) го имала ова на грбот: Кога докторката го извадила ќе видите зошто оваа снимка ја прегледале скоро 44. милиони луѓе

Госпоѓа која има 85. години одлучила да се ослободи од црната бемка која веќе некое време и била на горниот дел од грбот. Погледнете зошто оваа снимка е прегледана скоро 44. милиони пати.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Манекенка ја открила рутината со која за 30. дена, на природен начин, го исчистила лицето од акни

Американската манекенка Бриана Лопез го исчистила своето лице од акни со помош на природни лековити производи. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија пред и после како и целосната метода која ја употребувала цел месец. Во замена на скапите и болните козметички третмани, моделот Бриана одлучила да се обиде на …

Повеќе »