Tag Archives: чистење

(ВИДЕО) СОВЕТИ – За да стаклото во туш кабината ви биде чисто во текот на цела година применете го овој едноставен трик од 30. секунди!

Могумина споделиле дека овој трик го користат со години и на тој начин си го олеснуваат чистењето. Стаклото во туш кабината лесно се валка и често остава траги од вода на неа, но еден едноставен трик од 30 секунди ќе помогне да се одржи чиста цела година, пишува „Daily Mail“. …

Повеќе »

(Рецепт) Можете и сами, од само три состојки, да направите средство за отстранување на мувла!

Измешајте ги сите состојки во шишето со распрснувач и добро протресете за да ги споите течностите. Попрскајте обилно со областите погодени од мувла и оставете да делува 24 часа Состојки: 1/2 л вода 2 лажички етерично масло од чајно дрво 60 гр сода бикарбона Подготовка: Измешајте ја водата и етеричното …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака се „јаде“ снег сервиран на автопат

Се’ е во тимската работа… Голем дел од Америка оваа недела остана парализиран од силни врнежи и студ. Особено било тешко во Тексас каде што зимската служба се борела да ги задржи главните патишта проодни. Видео од Кентаки јасно покажува како се чисти автопатот таму. Вкупно седум „плугови“ беа потребни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поделила трик за чистење на дрвени лажици па шокирала со нечистотијата на нив:„Ова е грозно!“

Нејзиното видео за чистење дрвени лажици собрало повеќе од 13. милиони прегледи. Дрвените лажици се користат скоро секој ден, но ретко кој размислува за нивната чистота. Кога ќе завршиме со готвењето, едноставно ги миеме или ги ставаме во машина за миење садови. Сепак, една жена открила дека тоа не е …

Повеќе »

Едноставна маска за чистење на лицето: Потребни се 3. состојки

Сами направете своја маска за чистење на лицето, која ќе ви го врати сјајот на кожата Многу козметички производи од билки се идеални за сите типови на кожа. Сепак, зошто да трошите пари на скапи креми, кога идеалниот препарат можете сами да го направите. Потребни ви се само три состојки …

Повеќе »

ИНТЕРЕСНО – Пет верувања кои привлекуваат пари: Ако ова го уфрлите во паричникот можете да се надевате на богатство

Правилата на фенг шуи и старото народно верување се совпаѓаат во една работа – паричникот што го користиме треба да биде црвен. Црвената боја е симбол на просперитет и предизвикува убави емоции. Најдобро е да изберете правоаголен паричник. За складирање на метални пари, подобро е да изберете правоаголна чанта, но …

Повеќе »

Не ја фрлајте кората од портокал: Може да ви користи за бројни работи!

Имаме одлични идеи за вас како да ја користите кората од портокал кога ќе го јадете ова здраво овошје. Овие одлични совети и идеи ги најдовме на блогот OnegoodthingbyJille и едноставно моравме да ги споделиме со вас, бидејќи сметаме дека тие ќе ви бидат од голема корист. Брз освежувач на …

Повеќе »

(Рецепт) Плочки, душеци, шпорет: 10. трикови за чистење на куќата

Добро е познато дека производите наменети за чистење на куќата обично се повеќе штетни отколку корисни, но скоро е невозможно целосно да се ослободиме од нив. Затоа, секогаш можеме да користиме одлични идеи и трикови за чистење. Плочки во бањата Потребни состојки: – ¼ чаши водород пероксид – 1 лажица …

Повеќе »

(Рецепт) Никогаш полесно чистење на туш кабината: Овој трик ја брише и најголемата нечистотија

Откријте како можете лесно и брзо да ја исчистите туш кабината Многу модерни бањи имаат тушеви, но варовникот, влагата и мувлата се задржуваат и ни создаваат проблеми при чистење. Отстранувањето на тврдоглави дамки од елегантните туш кабини може да биде незгодно, затоа ви донесуваме неколку трикови кои сигурно ќе ви …

Повеќе »