Tag Archives: чистење

(ВИДЕО) ТРИК како најлесно да ИСЧИСТИТЕ РАДИЈАТОР и тоа да изгледа како нов!

Да се ​​дојде до прашината што се собира под решетката е секогаш непријатно, но за среќа, еден корисник на „ТикТок“ објавил детално видео во кое објаснил како лесно да ги отстраните решетките и да исчистите сè. Корисник на TikTok, познат по споделувањето совети и трикови за чистење, открил дека горниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Бивша вработена ги открила тајните на хотелите: „Овие работи не ги користете – не ги перат!“

Поранешна вработена во хотел споделила некои тајни на хотелските соби и ги советувала луѓето на што треба да внимаваат кога престојуваат во нив. Јанеса Ричард објавила видео на „ТикТок“ кое станало вирално. „Работев во хотел пред неколку години и мислам дека би било забавно да ви откривам тајни за хотелите …

Повеќе »

ЕФИКАСНО – 12. рецепти за чистење на белите дробови: Липата и овесот ќе направат чудо!

Билните чаеви ќе помогнат да се ублажат ефектите од конзумирањето на никотин Според Светската здравствена организација, околу шест милиони луѓе ширум светот умираат од последиците од пушењето годишно. Во ризичната група не спаѓаат само активните пушачи. Валканата слуз и други штетни материи се таложат и во белите дробови на пасивните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Косата и била полна со ПРВУТ, а потоа земала ГАЗИРАН СОК! Ќе останете без текст колку е ефикасно!

За овој третман, потребни ви се состојки што сигурно ги имате во вашиот фрижидер Заштитен знак на секоја негувана жена е негуваната коса. Сепак, убавиот волумен и сјајната коса можат да бидат оштетени од бели точки на рамената. Освен што изгледа грдо, скалпот може и да чеша, па гребењето ја …

Повеќе »

Едноставни трикови да го освежите просторот каде се пуши

Во просториите каде се пуши застоен мирис на чад од тутун, често се вовлекува во толкава мерка што вентилацијата не помага. Доколку не можете да избегнете пушење дома, испробајте ги следниве трикови кои ќе ви помогнат. 1. Не држете ги прозорците отворени на кип – циркулацијата на воздухот е премала …

Повеќе »

(ФОТО) ИНСПИРАЦИЈА: Ја трансформирале кујната за 24. часа а само ги фарбале орманчињата

Карли Фулер (32) од Кент ја трансформираласвојата кујна за помалку од 200 фунти (околу 14. илјади денари) користејќи боја на орманчиња. Карли долго време сакала да ја трансформира својата стара кујна, но не сакала да потроши многу пари. Таа решила да ги земе работите во свои раце и да ја …

Повеќе »

ОЦЕТОТ ОД ЈАБОЛКО КРИЕ БРОЈНИ НАМЕНИ: Користете го за да го неутрализирате мирисот во куќата, да ја негувате кожата а еве како да го користите за домашни миленици!

Јаболковиот оцет е намирница која е одлична за многу работи, од чистење на куќата до нега на кожата, но многумина не знаат за што се можат да го користат. Јаболковиот оцет содржи над 90. различни работи за промовирање на здравјето, вклучувајќи калиум, калциум, магнезиум, витамин Б, бакар и флавоноиди. Направете …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали некогаш сте ги забележале белите точки во устата? Генијално видео открива за што станува збор!

Повеќето луѓе во текот на животот страдаат од т.н. камења во крајниците. Станува збор за бели творби налик на заб и, без грижа, тие се сосема нормални и безопасни. Имено, во крајниците често се сбоираат бактерии, мртви клетки и разни нечистотии кои повремено излегуваат надвор во облик на т.н. камен …

Повеќе »

(Рецепт) Како да ја исчистите главата на тушот за да блесне: Направете мешавина од две состојки кои сигурно ги имате дома!

Сода бикарбоната е разноврсна состојка во кујната. Има широка примена, а една од нив е чистење на бањата, поточно „рачката – главата“ на тушот. Главата за туширање често се занемарува при чистење. Сепак, студиите покажуваат дека многу бактерии можат да се акумулираат тука ако не ги чистиме редовно. Сода бикарбоната …

Повеќе »