Tag Archives: чистење

(Рецепт) Лекарите велат дека може да ги исчисти белите дробови за седум дена: Доволна е една шолја дневно

Нема да ви требаат антибиотици или сируп за кашлица од аптека. Подгответе го овој напиток сами. Овој рецепт ги чисти белите дробови за 7. дена. Јаболкото поволно делува на искашлувањето, го стимулира отстранувањето на секретот и го чисти респираторниот систем. Јаболката може да ги намали симптомите на воспаление и иритација …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОРИСНИ СОВЕТИ – „Ова е ужасно“: Знаете ли дека дрвените лажици се плодно тло за нечистотија? Исчистете ги со овој трик

Дрвените лажици се користат речиси секој ден, но ретко кој размислува за нивната чистота. Кога ќе завршиме со готвењето, едноставно ги бришеме или ги ставаме во машина за миење садови. Меѓутоа, една жена открила дека тоа не е доволно да се исчисти правилно. Во нејзиното видео на TikTok, таа открила …

Повеќе »

Прочистете го телото и вратете ја енергијата: Зајакнете го имунитетот со МОЌЕН пијалок

Напиток кој ќе ви го зајакне имунитетот… За да го одржите вашето тело здраво и да му обезбедите доволно енергија за правилно функционирање секој ден, неопходно е да се ослободите од токсините и штетните материи кои се акумулираат. Најдобар начин да го направите ова е да додадете намирници кои овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Имав нијанса на кожа како орангутан“! Сакала исончан тен, а сега моли за помош

Лажниот исончан тен за многу луѓе е спас. Поради тоа, можете да добиете прекрасен исончан тен за само неколку моменти, без да мора да се пржите на сонце со часови. Ова звучи одлично, но што се случува кога ќе претерате со кремите за самопотемнување? @catherinekayrny OMG SEND HELP IM MEANT …

Повеќе »

Не го фрлајте ТАЛОГОТ ОД КАФЕТО! Користете го за да ги исчистите ОВИЕ ПЕТ РАБОТИ во вашата кујна!

Дали го испивте утринското кафе? Не го фрлајте талогот, туку видете како можете ефикасно да го искористите во вашата кујна! Талогот од кафе е абразивен, што го прави одличен чистач за тенџериња, тави, рерни и фиоки во фрижидер со непријатен мирис. Чистењето на овие тешки кујнски дамки често може да …

Повеќе »

Осум генијални трикови со паста за заби кои го олеснуваат чистењето

Речиси на секоја мајка и се случило да заборави веднаш да измие шишенце со млеко. Непријатниот мирис на киселото млеко многу тешко се отстранува дури и со вриење, но комбинацијата на топла вода и паста за заби може да го реши овој проблем. Ова е еден од најнеочекуваните начини на …

Повеќе »

Намирници кои го исфрлуваат никотинот од телото

Сите сме свесни за негативните ефекти на цигарите и никотинот врз нашето тело. Доколку сте престанале да пушите или сте страствен пушач, најбрзиот начин да го исчистите организмот од никотин е со помош на овие намирници. Спанаќ Фолната киселина е многу важна за нормално функционирање и развој на организмот, но …

Повеќе »

Состојка од кујната која ги отстранува најтврдокорните дамки во бањата

Производите за чистење често знаат да бидат прескапи и обично е неопходно да се купат повеќе различни за секој дел од куќата. Сепак, со едно природно средство за чистење, вашиот дом ќе блесне, а ќе потрошите само неколку десетици денари. Лимонската киселина е природно концентрирана во различни видови на овошје …

Повеќе »

ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА-СКОПЈЕ СПРОВЕДУВА АКТИВНОСТИ ЗА РАСЧИСТУВАЊЕ НА СНЕГОТ НА СКОПСКИТЕ УЛИЦИ

Во координација со Градот Скопје, ЈП Комунална хигиена-Скопје со 30 работници на терен спроведува активности за чистење на снегот и мразот на скопските булевари и улици. Екипите на Претпријатието го расчистуваат и централното градско подрачје, плоштадот и улицата Македонија, помалите плоштади Филип Втори, Мајка Тереза и Богородица, како и Старата …

Повеќе »