Tag Archives: чичко

(ВИДЕО+ФОТО) Глумецот Горан Богдан на гезме со Бјелогрлиќ и македонски актери: „Во Скопје на ја бива без вино и кафеана“

Хрватскиот актер Горан Богдан е во Скопје за премиерата на филмот „Чичко”, со кој се отвора филмскиот фестивал „Киненова”. Во филмот кој е психолошки трилер игра заедно со Мики Манојловиќ. Публиката, пак, го памти како Мустафа Голубовиќ од „Сенки на Балканот”, серија за која зборува со сто мераци. Особено што …

Повеќе »

(ФОТО) Смрт во семејството на Меган Маркл: Жали што последен пат не му рекла дека го сака!

Чичкото на Меган Маркл, Мајк Маркл почина по долго и тешко боледување. Во изјава за „The Sun,“, неименуван извор тврди дека 82-годишникот починал по борбата со Паркинсоновата болест. Истите медиуми објавиле дека Мајк никогаш не се сретнал со принцот Хари и се надевал дека ќе има можност, но рекол дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ: Маж дознал дека синот му е всушност ЧИЧКО бидејќи девојка му имала афера со ДЕДО МУ!

МАЖ споделил видео на ТикТок во кое се открива шокантната вистина за неговото семејство. Корисник по име @ stacks1400 открил дека неговата девојка, исто така мајка на неговите деца, имала афера со неговиот дедо додека сите живееле заедно во исто домаќинство. „Открив дека мојот син е навистина мој чичко. Дедо …

Повеќе »

Крвта не е вода: Сите сакаа децата да ги дадат во дом за сираци – не сакаа да се грижат за внучињата од братот или сестрата – „Ги земав јас и се гордеам во какви луѓе израснаа!“

Животот некогаш донесува и непланирани ситуации…кога родителите, како во овој случај, загинуваат, а децата остануваат на улица…Можеби токму поради вакви случаи на Запад се изготвуваат тестаменти и лица кои би се грижеле за децата доколку нешто им се случи на нивните родители, како во овој случај… „Кога мојот брат и …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Новак Ѓоковиќ го погодила голема трагедија од која уште не се’ опоравиле!

Пред четири години семејството на Новак Ѓоковиќ го потресла голема трагедија, а приказната дури сега се појавила во јавност. Чичкото на Новак, Момир Ѓоковиќ (прв братучед на таткото на Новак), пред четири години, во својата куќа во Краљево, си го одземал животот, пишува српски курир. Момир не можел да поднесе …

Повеќе »