Tag Archives: четири години

(ФОТО) Пред 4. години преживеала голема трагедија, кога свршеникот се обидел ДА ЈА УБИЕ, а ДЕНЕС познатата глумица УЖИВА ВО ЖИВОТОТ!

Актерката Ивана Панзаловиќ стекна голема популарност додека глумеше во „Курсаџии“. Ивана Панзаловиќ, актерката која беше застрелана од нејзиниот вереник во септември 2017. година, денеска целосно закрепна, судејќи по фотографиите што ги објавува на социјалната мрежа Инстаграм. Ивана моментално летува на егзотична дестинација во Шпанија, а како што и самата истакна, …

Повеќе »

(ФОТО) СИЛУВАЧОТ НА ХОЛИВУДСКИТЕ АКТЕРКИ ЗАД РЕШЕТКИТЕ: Вајнстајн го одвеле во најзлогласниот затвор во Њујорк!

За делата за кои се товари, Вајнштајн се соочува со условна казна до четири години затвор за силување од трет степен и минимум пет години затвор за кривично сексуално однесување од прв степен… Филмскиот продуцент Харви Вајнштајн (67) во судот во Њујорк кон крајот на февруари беше прогласен за виновен …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ првпат за исфрлувањето на месото од исхраната: „Тоа не е само диета, имате етички причини, свест за се што им се случува на животните!“

Најпрво имаше многу критики, многу сомнежи, многу прашалници, се сеќава Новак, наведувајќи ги своите причини да стане вегетаријанец… View this post on Instagram Happy #VeganDay everybody. Enjoying my holiday time with family, resting well and eating well 🙂 A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on Dec 1, 2015 at …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче (4) и помогнало на мајка си да го роди братчето во базен во нивниот дом

Малечката Ривер била покрај мајка и Април за време на породувањето дома, дури влегла и во базенот додека мајка и се породувала, и само неколку моменти откако се родил братот и го фатила за рачето, за што сведочат и фотографиите… Има малку фотографии што можат да го допрат срцето, како …

Повеќе »

(ФОТО) ВИСТИНСКА КУКЛА: Девојче со Даунов синдром избрана за модел во каталог на играчки

Четиригодишната Иви Кимбл е ѕвезда на новото издание на каталог со играчки American Girl. Иви е родена со Даунов синдром, но тоа не било пречка да стане модел. Така завршила на страниците на октомвриското издание на каталогот. Девојчето облечено во црвен фустан го украла сето внимание. Нејзината мајка Кристен за …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – МАЈКАТА РЕШИЛА ОД ЌЕРКАТА ДА НАПРАВИ КРАЛИЦА НА УБАВИНАТА – Ја терала да се шминка и пие енергетски пијалоци;Еве што се случило со девојчето!

Малечката Една морала да ја „зачува убавината“: таа редовно ги посетуваше салони со солариум, јадела само нискокалорична храна, облекувала фустани од тил, се шминкала секој ден и правела комплицирани фризури. Русокосата убавица Една Вуд е родена во 2005. година, а кога имала само две години нејзината мајка Мики решила од …

Повеќе »

(ФОТО) Бившиот фудбалер, после смртта на сопругата, се жени за 13. години помлада!

Пензионираниот фудбалер Рио Фердинанд (40) овој викенд се оженил по втор пат. Рио се венчал со британската реална ѕвезда, Кети Врајт (27) а на свадбата не штедел па така забавата за 200. званици ја организирале во скап хотел во Турција, кој потполно го откупиле. View this post on Instagram Mr …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Принцезата Шарлот наполни 4. години: Како расте се’ повеќе потсетува на кралицата Елизабета!

На денешен ден, пред четири години е родено второто дете на принцот Вилијам И Кејт Мидлтон – прицезата Шарлот. Во чест на четвртиот роденден на принцезата Шарлот, гордите родители, Кејт и Вилијам, објавиле три нови фотографии на официјалната страна на Кенсингтонската палата, на Инстаграм. View this post on Instagram Thank …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Крај на сагата: И’ официјално – Кристиано Роналдо е фудбалер на Јувентус!

Долго се зборувало, но никој не можел со сигурност да тврди дека тоа и ќе се случи. Се’ до сега. Официјално, најдобриот фудбалер на светот го напуштил Реал Мадрид после девет години и преминал во Јувентус. Comunicado Oficial: Cristiano Ronaldo. 👉 https://t.co/nJiousygtF#RealMadrid pic.twitter.com/JwQqrrk0Wc — Real Madrid C.F. (@realmadrid) July 10, …

Повеќе »