Tag Archives: честитки

Дали знаете како да честитате Божик: Ова се најубавите пораки!

Нека бадниковата вечер го избрише сето она што сакаш да го заборавиш, а божикното утро ти исплете венец од здравје, среќа, љубов и божји благослов! Модерната технологија го промени начинот на живот, а недостатокот на слободно време доведува до тоа Божиќ се’ почесто да се честита со испраќање пораки преку …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна која го расплака светот:Емотивни пораки со цвеќе за роденден од починатиот татко…

„Откако мојот татко почина, го мразев својот роденден затоа што тој секогаш го правеше да биде посебен. Посебно ми беше страв поради мојот 21.ви роденден, затоа што знаев дека е последна година…“ Емотивната објава на девојката која го добила последното цвеќе од нејзиниот починат татко го обиколи целиот свет. Имено, …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Концерт на „Меморија“: Неуништливите јунаци на македонската поп-рок музика блеснаа во ново светло!

Враќање како да беа вчера а не пред децении – би бил кус епилог од тоа што дечките од „Меморија“ и го преиредија на публиката на нивниот „повратнички“ концерт и уште еднаш покажаа дека времето никако не коже да ги уништи вистинските вредности…А, „Меморија“ е вредност. Не е тешко да …

Повеќе »