Tag Archives: чест

(ФОТО) ФОТОГРАФИИ КОИ ГО РАСТАЖАЛЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ: Принцот Жак од Монако не се одвојува од помалата сестра!

Откако засадиле јужноафриканско дрво со другите деца, но и со нивниот татко, принцот Алберт, во чест на нивната мајка, принцезата Шарлин, која моментално е хоспитализирана поради здравствени проблеми, шестгодишниот принц Жак нежно ја прегрна својата сестра Габриела, давајќи ѝ со тоа до знаење дека се’ ќе биде добро. Откако нивната …

Повеќе »

(ФОТО) Годишница од трагедијата поради која плачела Југославија: Милица избрала смрт за да ја сочува честа!

Поминаа 46. години од трагедијата што ја шокираше југословенската јавност, доведе до демонстрации, бидејќи отвори многу прашања и дилеми во врска со менталитетот и положбата на жените „тишина и страдање“… Милица Костиќ (18), ученичка во средното медицинско училиште во Крушевац, се убила на 2. септември 1974. година, бегајќи од силувачот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) После лажната вест дека има 18. години, на злоставуваното дете му се исполнил сонот!

Откако целиот свет бешр потресен од снимката на деветгодишно момче кое говори дека сака да се самоубие затоа што е малтретиран на училиште од неговите врсници, некои корисници на социјалните мрежи почнаа да коментираат дека видеото е лажно и тврдеа дека тој има 18 години. Тие гласини отидоа дотаму што …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју:Дино Имери и Дијана Имери Илкоска:Љубовта кон музиката и уметноста како инспирација и радост кон животот!

Во недела, 22. април, во Македонската филхармонија, пред Дино Имери и Дијана Имери Илкоска е нов предизвик – концерт за маестро Саша Николовски-Ѓумар. Но, секој од нив има свои обврски но и привилегии … Дијана Имери Илкоска е една од најперспективните диригенти од младата генерација која по дипломирањето во класата …

Повеќе »