Tag Archives: челзи

Фудбалска бомба од Островот, Кристиано се враќа во Премиер лигата!?

Сопственикот на сините од Лондон, Роман Абрамович, веднаш одлучил да „го отвори кесето“ и да испрати понуда за Роналдо. Еден од најдобрите светски фудбалери во последните десетина години, Португалецот Кристиано Роналдо летово би можел да го напушти Јувентус и да се врати на Островот. Асот на Јуве добил неверојатна понуда …

Повеќе »

(ФОТО) Освета на Израелецот: Англичаните одбиле да му ја продолжат визата, а тој ќе го продава Челзи…

Рускиот милијардер, Роман Абрамович, сопственик на фудбалскиот клуб Челзи кој не успеал да ја обнови британската виза, во понеделникот (како што пишувавме) добил израелско државјанство и ќе се пресели во Тел Авив каде купил недвижнина“ објавиле израелските медиуми. Абрамовиќ важел како еден од најбогатите луѓе во Велика Британија откако во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Зошто две бивши девојки биле на неговата венчавка:Причината е потполно неверојатна!

Овие две млади дами привлекле доста внимание на венчавката на годината… Минатиот викенд го одбележа кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл. И’ додека сите и понатаму говорат за младенците, нивната листа на гости секако привлекла доста внимание. Имало холивудски ѕвезди како Џорџ Клуни кој дошол со сопругата Амал, …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто принцот Хари зборувал со седумгодишната девојка два дена пред венчавката со Меган?

Иако свадбата на принцот Хари и Меган, сега војвода и војвотка од Сасекс, беше пред една недела, пишувањата врзани за кралската венчавка не стивнуваат. Сега на ред дојдоа поранешните девојки на принцот, а особено Челзи Дејви кој со Хари бил седум години во врска. Принцот Хари (33), два дена пред …

Повеќе »

ЛШ осминафинале: Две мега битки пред финалето

Не бадијала се вели дека ждрепката е чудесна работа, а најчесто го донесува она што ниту еден искрен љубител на фудбалот не би го посакал…Така беше и денес во Нион… Попладнево во седиштето на УЕФА во Нион беа извлечени паровите за првата нокаут фаза во Лигата на шампионите. Во осминафиналето …

Повеќе »