Tag Archives: челзи

(ФОТО) „Челзи“ го презема младиот стручњак кој ја „полуде“ Англија и правеше чуда каде и да беше

Најнадежниот менаџер на Англија, Греам Потер, треба да го преземе „Челзи“, откако „сините“ го раскинаа договорот со Томас Тухел. Лошиот почеток на сезоната и промената во клупската управа го чинеше Тухел работа, иако пред една година и три месеци на „Челзи“ му донесе Европско првенство. Сепак, добрите резултати кратко се …

Повеќе »

(ФОТО) „Динамо“ го остави Тухел без работа: Тренерот на „Челзи“ добил отказ

ТОМАС ТУХЕЛ повеќе не е тренер на Челзи, објави лондонскиот клуб ден по поразот од Динамо во Лигата на шампионите (1:0). „Им благодариме на Тухел и на неговиот персонал за сите нивни напори за време на неговиот престој во клубот. Тој ќе остане запишан во историјата на Челзи по освојувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Конте: Среќа што не те видов! Тухел: Не се степавме!

Антонио Конте и Томас Тухел, менаџерите на Челзи и Тотенхем, имаа што да си кажат по мечот во Премиер лигата. Челзи и Тотенхем ремизираа 2:2 во дербито од второто коло. Натпреварот го одбележаа дури две пресметки меѓу италијанскиот и германскиот стручњаци, кои за малку не се степале на теренот. Конте, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛМАНОТ МУ СЕ СМЕЕЛ – Новата ѕвезда на „Челзи“ ја изведе најсрамната „паненка’, гледачите не можеа да се изначудат

Новата ѕвезда на Челзи, Конор Галагер, е автор на еден од најлошите пенали што сме ги виделе во последните години. На натпреварот против Шарлот тој прописно се обрукал. Галагер, дете на клубот од Стемфорд Бриџ, минатата сезона ја мина на позајмица во Кристал Палас, каде со фантастични настапи се стекна …

Повеќе »

Договорена продажбата на Челзи за рекордна сума

Челзи има нови сопственици. Клубот во петокот вечерта потврди дека е постигнат договор со конзорциумот предводен од Тод Боли, Клирлејк Капитал, Марк Волтер и Хансјорг Вис. Продажбата треба да биде завршена до крајот на мај, односно по одобрување од владата на Обединетото Кралство. Акциите на клубот ќе се купат за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит на интернет: Синовите на Роналдо и Матиќ ги копирале нивните татковци

Филип Матиќ одиграл лоб пас над одбраната, а неговиот врсник, 11-годишниот Кристијано Роналдо убаво ја примил топката и потоа ја забил во мрежата. Станува збор за синовите на Немања Матиќ и Кристијано Роналдо, кои одлично ја ископирале акцијата на нивните татковци од натпреварот против Челзи (1:1) кој се одигра претходниот …

Повеќе »

(ФОТО) Абрамович се повлече: „Отсекогаш работев во интерес на Челзи“

Рускиот бизнисмен Роман Абрамович одлучи да се повлече од Челзи, па за клубот ќе се грижат управниците на добротворната фондација Челзи. View this post on Instagram A post shared by Chelsea FC (@chelseafc) „За време на моите речиси 20 години водење на Челзи, отсекогаш чувствував дека мојата улога е да …

Повеќе »

The ​​Sun: Роман Абрамович протеран од Британија

На рускиот милијардер Роман Абрамович му е забрането да живее во Велика Британија, пишува британскиот таблоид The ​​Sun. Сопственикот на Челзи со месеци не е виден во својот дом во Лондон, а британски извори тврдат дека никогаш нема да смее да се врати таму. Имиграциските службеници наводно добиле инструкции да …

Повеќе »

СЕКОЈА ЧЕСТ – Трогателна приказна за Тухел. И дал пари на чистачката да го лекува нејзиниот син и и’ купил куќа

Потресна приказна за Томас Тухел, кој пружил голема помош на жена од Филипините, се појави на ТВИТЕР, а француската РМЦ потврдил дека настаните се вистинити. По пристигнувањето во ПСЖ во 2018 година, германскиот тренер ангажирал чистачка, по потекло од Филипините, за да ја чисти куќата. По некое време, тој и …

Повеќе »